Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Materiał powstał przy współpracy z ImpactCEE

Płatności i pełnomocnictwa. Nachodzi mObywatel 2.0

Podziel się:

Rząd zapowiada nową odsłonę aplikacji mObywatel. Ma ona stać się prywatnym, finansowym asystentem każdego Polaka. - Wzorujemy się na aplikacjach, które już działają - mówił podczas kongresu Impact’22 Janusz Cieszyński, wiceminister i pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Płatności i pełnomocnictwa. Nachodzi mObywatel 2.0
Janusz Cieszyński, wiceminister i pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa

Aplikację mObywatel 2.0 czeka mnóstwo ulepszeń. Chodzi m.in. o cały nowy serwis, w którym załatwimy mnóstwo spraw urzędowych, w tym łatwiej załatwimy pełnomicnictwo, a także dokonamy płatnosći za usług w urzędzie

- Wzorujemy się na aplikacjach, które już działają. Dzięki temu jesteśmy bardziej efektywni, Trzeba brać rzeczy, które działają na rynku prywatnym do sektora publicznego Nie ma w tym nic złego. Gdy te rozwiązania wdrożymy, nikogo nie będzie interesowało, od kogo się nimi inspirowaliśmy.

Jak podsumował, rozwiązania będą tworzyć najlepsi specjaliści IT, którzy mają oferowane wynagrodzenie nie gorsze niż te rynkowe. Do tego, jak tłumaczył minister, każdy resort powinno stać się firmą technologiczną, które wykonuje usługi administracyjne.

Jak zapowiada resort cyfryzacji, aplikacja mObywatel powinna być gotowa w przeciągu najbliższego roku.

Zobacz także: Janusz Cieszyński, Sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa w rozmowie podczas Impactu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał powstał przy współpracy z ImpactCEE
Źródło:
money.pl