Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja
Artykuł sponsorowany Nest Faktoria

Płynność finansowa firmy – czy można zapobiegać jej utracie?

Podziel się:

Nieregularność dochodów, przeterminowane płatności i problemy z ich egzekwowaniem – z tymi problemami zapewne zmaga się większość przedsiębiorców. Bywają miesiące, w których Twoja firma ma więcej zamówień niż jest w stanie zrealizować, a bywają takie, w których realizujesz plan minimum. Jest to całkowicie normalne zjawisko, jednak zagrażające płynności finansowej Twojej firmy. Czy jesteś w stanie się przed tym zabezpieczyć?

Płynność finansowa firmy – czy można zapobiegać jej utracie?
Płynność finansowa firmy – czy można zapobiegać jej utracie? (Pixabay)

Obecna rzeczywistość gospodarcza spowodowana pandemią COVID-19 jest dużym wyzwaniem szczególnie dla mikro i małych firm. Niewątpliwie przyczyni się ona do zwiększenia problemów z terminowym regulowaniem zobowiązań. Można przypuszczać, ze jeszcze więcej firm doświadczy zatorów płatniczych. W myśl starej zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” warto przygotować się już wcześniej na taką sytuację. Jednym z najbardziej znanych rozwiązań wspomagających płynność firmy jest faktoring. Wiele osób sądzi, ze jest to tzw. rozwiązanie awaryjne wykorzystywane tylko w sytuacji, kiedy nie możemy odzyskać należności od kontrahentów. Jednak faktoring to rozwiązanie, z którego każda firma może korzystać na co dzień.

Faktoring – co musisz wiedzieć?

Faktoring jest rozwiązaniem, które łączy w sobie cechy kredytu obrotowego, wsparcie w windykacji oraz sprzedaż nieściągalnych zobowiązań. Firma faktoringowa przejmuje od przedsiębiorcy pełną obsługę faktur i związane z tym ryzyko. Wypłaca przedsiębiorcy należność z faktury (potrącając opłatę za usługę) i załatwia wszystkie czynności prowadzące do zapłaty za sprzedany towar lub usługę, na którą opiewa faktura. Faktoring wykorzystywany jest najczęściej przez firmy, które sprzedają swoje usługi na faktury z terminem płatności. Korzystając z faktoringu firma zyskuje bezpieczeństwo finansowe oraz unika ryzyka utraty płynności, gdy klienci nie opłacą faktur w terminie.

Codzienne wsparcie dla Twojego biznesu

Gdy pieniądze są od razu na Twoim koncie firmowym, nie musisz tracić czasu na windykację kontrahentów. Tę energię możesz wykorzystać na zastanowienie się, jak chcesz rozwijać swoją firmę. Czy może chcesz gromadzić środki na koncie firmowym lub na lokacie, po to, by mieć w przyszłości możliwość zatrudniania coraz większej ilości pracowników i rozszerzania oferty firmy. Co więcej, faktoring przewiduje także opłacanie otrzymanych faktur. Dzięki temu Twój kontrahent dostaje pieniądze od razu, a Twoja firma zyskuje status zaufanego i wypłacalnego partnera biznesowego. Taki wizerunek bardzo pomaga w zdobywaniu kolejnych klientów.

Finansowanie sprzedaży: nowoczesna forma faktoringu

Jednym z bardzo popularnych produktów faktoringowych jest finansowanie sprzedaży z przejęciem ryzyka dostępne w Faktorii. Dzięki niemu nie musisz czekać, aż wystawiona faktura zostanie opłacona przez Twojego kontrahenta. Usługa finansowa w tej formie polega na tym, że faktor bierze na siebie ryzyko braku płatności ze strony kontrahenta, a przedsiębiorca od ręki otrzymuje środki za fakturę.

Finansowanie sprzedaży jest rozwiązaniem wskazanym szczególnie dla firm, które nie chcą ryzykować i wystawiać faktury z odległym terminem płatności – zwłaszcza gdy trudno liczyć, iż kontrahent ten zgodzi się na ustanowienie zabezpieczenia dla kredytu kupieckiego. Jest to również doskonały produkt dla przedsiębiorców, którzy bardzo szybko i dynamicznie się rozwijają. Finansowanie sprzedaży sprzyja ich rozwojowi likwidując barierę w postaci braku płynności finansowej. Z wszystkich zaś przedsiębiorców korzystających z finansowania sprzedaży usługa ta zdejmuje zmartwienie o opóźnienia w płatnościach czy wręcz całkowity jej brak.

Co ważne finansowanie sprzedaży Faktorii jest produktem, z którego możesz skorzystać szybko i w bardzo prosty sposób:

Krok 1 Składasz wniosek online lub telefonicznie o świadczenie usług faktoringu.
Krok 2 Czekasz na weryfikację.
Krok 3 Otrzymujesz dostęp do panelu, gdzie możesz wstawiać faktury.
Krok 4 Faktoria weryfikuje kontrahenta (Twojego klienta) i przelewa pieniądze za zgłoszoną fakturę na Twoje konto.

Faktoria każdorazowo przygotowuje dla przedsiębiorcy indywidualną ofertę, dostosowaną do kondycji jego firmy. Po zawarciu umowy, przedsiębiorca dodaje faktury w systemie, a Faktoria wypłaca pieniądze, biorąc na siebie ryzyko braku płatności.

Artykuł sponsorowany Nest Faktoria

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.