Notowania

Poczta Polska zatrudnia na wakacje. Potrzeba 700 osób

Jest praca sezonowa dla chcących spróbować swoich sił na poczcie. Znajdzie się zajęcie nie tylko dla listonoszy, ale też dla sortujących paczki i listy czy kierowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Poczta potrzebuje nawet 700 osób. (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

- Wakacyjne oferty pracy realizowane są w ramach jednej z trzech kampanii rekrutacyjnych prowadzonych przez nas cykliczne, co rok. Ich efekty pokazują, że zainteresowanie pracą w Poczcie, szczególnie w ramach pracy sezonowej, jest duże - wyjaśnia Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej.

I wymienia: w zeszłym roku w wakacje poczta zatrudniła 2,4 tys. osób, a podczas świątecznej akcji "Sprezentuj sobie pracę" realizowanej w okresie świąt Bożego Narodzenia zatrudnienie znalazło 3,7 tys. osób. Z kolei w tym roku na wiosnę Poczta przyjęła 2,3 tys. osób.

Z uwagi na okres urlopowy zatrudnienie można znaleźć w sortowniach, na zapleczach placówek pocztowych przy załadunku i rozładunku przesyłek oraz przygotowywaniu ich do doręczania. Poczta Polska przyjmie do pracy również osoby, które chcą być listonoszami oraz kierowców z uprawnieniami do kierowania pojazdami do 3,5 tony i powyżej 3,5 tony.

Obejrzyj też: Rynek pracy millienialsów. "Pracodawcy są skazani na takiego kandydata, jakiego rynek daje"

Gdzie można znaleźć pracę? Przede wszystkim w Gryficach, Nowogardzie, Rewalu, Dąbkach, Mielnie, Sarbinowie, Międzywodziu, Świnoujściu, Goleniowie, Mierzynie k. Szczecina, Ustce, Rowach, Jastarni, Krynicy Morskiej oraz Sopocie, a także w Lisim Ogonie, Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Koszalinie, Szczecinie, Katowicach, Lublinie, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

W tej chwili Poczta na stałe zatrudnia ponad 81 tys. osób. Poszukuje nie tylko pracowników na okres wakacyjny, ale też na dłużej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: poczta polska, praca, rynek pracy w polsce, praca sezonowa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2019

Mistrz PolikarpA kiedy polska poczta zacznie do skrzynek wrzucać listy zamiast awiza?

25-06-2019

atosale nie pisza cza miec priwatne auta

25-06-2019

maniekNa temat stawek milczą , byle co , to nikt nie będzie dla nich pracował.

Rozwiń komentarze (79)