Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
21.10.2020 18:47

Podwyżki w kancelarii premiera i zmiany w wykazie stanowisk

Projekt zakładający zmiany w wynagrodzeniach i stanowiskach w kancelarii premiera był procedowany bez konsultacji - informuje serwis prawo.pl. Jak wynika z uzasadnienia, dotyczy on przejęcia przez szefa rządu resortu cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
(Fot: Adam Guz, KPRM)

Z uzasadnienia wynika, że nowe rozporządzenie potrzebne jest, by zaktualizować katalog stanowisk w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Drugim powodem jest wzrost wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wzrostu w 2020 r. o 6 proc. wynagrodzeń w sferze budżetowej.

Jak wylicza serwis, zatrudniony w KPRM ekspert bądź ekspertka będą musieli mieć wyższe wykształcenie i trzy lata stażu pracy, a ich wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosiło od 4 do 8 tys. zł brutto.

Kodeks pracy a praca zdalna. "Niech rząd waży słowa i czyny"

Asystent lub asystentka również muszą się legitymować dyplomem wyższej uczelni. Zarobią od 3 do 7 tys. zł ale bez względu na staż pracy. Administrator może mieć wykształcenie średnie, ale zarobi mniej - od 2,8 tys. do 6 tys. zł.

Sekretarz albo sekretarka premiera, wicepremierów, ministrów, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, sekretarzy bądź podsekretarzy stanu, dyrektora generalnego, dyrektora biura, departamentu (komórki organizacyjnej równorzędnej) mogą liczyć na pensję od 2,8 do 5,5 tys. zł. Na tym stanowisku wymagane jest przynajmniej średnie wykształcenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, zarobki, kprm, rząd
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2020

Emerytka 2A mieli obniżać wynagrodzenia w administracji państwowej. Ale widać, że kancelaria premiera to prywatny folwark, a nie administracja utrzymywana z … Czytaj całość

21-10-2020

MOMENTPensje w budżetówce oraz poselskie powinny być zależne od PKB. Co z SOLIDARNOŚCIĄ!!!?

21-10-2020

Zofiaśrednią krajową nic więcej , a i to za dużo, bo nigdy nie będą wiedzieć jak się żyje najbiedniejszym.

Rozwiń komentarze (15)