Trwa ładowanie...
bEEHCnCJ
Notowania
Przejdź na

Połów dorsza, armatorzy chcą 150 mln zł. Minister: nierealne

Unia Europejska zakazała połowu dorsza. Armatorzy szacują straty na 150 mln zł i domagają się rekompensat. - Te wyliczenia nie są niczym potwierdzone. Konieczne są badania, by dowiedzieć się, jakie są realne potrzeby - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Jak dodał, resort musi wystąpić z wnioskiem do wszystkich armatorów, którzy zamierzają się zezłomować. - Trzeba wykonać ocenę floty i na tej podstawie wyznaczyć wskaźniki, a na końcu utworzyć fundusz - podkreślił Gróbarczyk.

0
0
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
bEEHCnCV
KOMENTARZE
(14)
jestesmy za z...
2 lata temu
wylowili prawie wszystkie dorsze a teraz rzadaja pieniadze od polskiego podatnika popieramy ten zakaz polowu dporsza na minimum 10 lat a ani grosza tym rybackim klusownikow, Widzialem na wlasne oczy jaka drobnice sprzedawali prosto z kutra W latach siedemdziesiatych dorsz mial 70 do 1 metra dlugosci i byl diorszem a teras lowia nawet 25 cm sztuki i rzadaj za nie ogromne pieniadze Riozgonic to towarzystwo na cztery wiatry i niech zmienia zawod albo czekaja cierpliwie 10 lat na odnowienie sie populacji dorsza
kuba
2 lata temu
a czy nie lepiej sprawdzic jakie podatki placili rybacy(armatorzy) jaki mieli dochody wowczas okreslic kwoty odszkodowan oczywiscie pomniejszajaco wszystkie wydatki zwiazane z pracownikami,paliwem,okresowymi przegladami czy stoczniami i remontami
gdańszczanka
2 lata temu
Głosujcie dalej na PIS a oni będą kazali nam pracować dla idei, tylko sami sobie dawać nagrody z naszych pieniędzy. Polacy są dumnym narodem i chcą zarabiać za uczciwą pracę a nie za rzucone grosze od PISU. Niedługo będą chcieli żebyśmy pracowali za darmowy talerz zupy w barze i im jeszcze nogi i ręce całowali . To zaczyna się robić dyktatura.
bEEHCnDn
spin
2 lata temu
Duża część tych armatorów już raz dostała olbrzymie (około 1 mln zł za kuter) dofinansowanie za odejście z rybołówstwa . Teraz po raz kolejny chcą wyłudzić pieniądze z budżetu . Pływałem na ryby z takim jak oni "biznesmenami", nigdy nie dostałem potwierdzenia wpłaty. Jak chcą rekompensat , niech udowodnią ile zarobków stracili. Od tego powinni byli płacić podatki, to wszystko jest do sprawdzenia.
rotorek
2 lata temu
nie je wyłowią wszytkie i będzie spokój, oczywiście wszyscy potem będą płakać i pytać jak to się stało