Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Polski szpital będzie leczyć Niemców? "Padła taka deklaracja"

- Po rozmowie z wojewodą dolnośląskim, który zwrócił się z prośbą przyjęcia dwudziestu pacjentów z sąsiedniej Saksonii, uznaliśmy, że mamy takie możliwości i wyrażamy chęć do przyjęcia pacjentów. Wydolność ochrony zdrowia w Niemczech jest znacznie wyższa niż w Polsce. Na razie nie ma odzewu od pacjentów, którzy mogliby się pojawić w naszym szpitalu. Być może problemem jest bariera językowa. Jednak w Saksonii mieszka wielu Polaków, więc niewykluczone, że oni byli hospitalizowani w pierwszej kolejności – mówi w programie "Newsroom" Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu.

KOMENTARZE
(13)
Medyków brak
3 lata temu
2 na 1000 mieszkancow
Medyków brak
3 lata temu
Mamy 2 lekarzy na 1000000 mieszkańców, dla porównani Grecją ma 6 lekarzy , czas zatrudnić lekarzy zza granicy wschodniej dopóki nie wykształcimy swoich i zatrudnić ich na pełnych etatach w szpitalach, dość zatrudniania na 0,6 etatu
Nicki
3 lata temu
Taka. Tyle że nasi rodacy całują klamki w szpitalach bo nawet drzwi zknietych na klucz nie chcą otworzyć
ola
3 lata temu
Mojego brata wywieźli z Wrocławia do miejsca, gdzie nawet zasięgu nie było. W ostatnich dniach, kiedy jeszcze mógł mówić, nie można było Go nawet usłyszeć. Umierał w samotności. Brat miał nowotwór złośliwy, trzydzieści pięć lat, była jeszcze szansa na leczenie, ale po dziesięciu dniach pobytu w szpitalu stwierdzili covid. Wywieźli Go w nocy poza miasto, bo ponoć w mieście, w żadnym szpitalu nie było miejsca. Żył jeszcze dwa tygodnie. Tak się sytuacja polepszyła w ciągu tego miesiąca, że nawet z zagranicy możemy przyjmować pacjentów?
Andrzej
3 lata temu
Nie tak dawno władze Polskie arogancko i butnie odmówiły Niemcom, którzy złożyli deklarację pomocy w pandemii. Teraz Niemcy dyplomatycznie milczą na polską gotowość leczenia chorych na COVID u nas, bo się normalnie boją o kompetencje i poziom opieki i leczenia chorych. Polaków nie chcą przyjmować do szpitali, ale pachnie im EURO. Żenujące, skandaliczne i niesmaczne. Sami sobie wydają świadectwo.