Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Polskie weto. Gowin mówi o możliwym kompromisie

5
Podziel się

Polska stawia sprawę budżetu UE na ostrzu noża. Wraz z Węgrami grozi jego zawetowaniem. Jak przekonuje Jarosław Gowin nikt jednak na prowizorium budżetu nie skorzysta.

Polskie weto. Gowin mówi o możliwym kompromisie
Gowin (East News, East News)
bDzLrZTV

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ewentualne weto nie tylko uruchomi w sposób automatyczny procedurę prowizorium budżetowego, ale może też uruchomić, co moi rozmówcy nazywali planem B, planem, o którym mówią bardzo niechętnie, a którego całkowicie nie wykluczają, czyli jakąś formę współpracy między 25 pozostałymi państwami unijnymi - przekonywał Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej w Brukseli.

Jak podkreślał, możliwy jest kompromis ws. budżetu UE i mechanizmu warunkowości. - Nawet jeżeli nie w formie otwarcia na nowo dyskusji nad kształtem tego rozporządzenia, to w postaci wiążących deklaracji interpretacyjnych - precyzował wicepremier.

bDzLrZTX
Zobacz także: Budżet UE. Polska poniesie sromotną klęskę? Europoseł mówi, jakie są realia

Jego zdaniem, prowizorium budżetowe byłoby dla Polski i innych krajów UE czymś niekorzystnym wbrew niektórym głosom w polskiej debacie publicznej.

- W interesie wszystkich Europejczyków jest znalezienie dobrego kompromisu -  powiedział. Dodał, że wierzy, że porozumienie zostanie osiągnięte.

bDzLrZUd
bDzLrZUy
Źródło:
KOMENTARZE
(5)
Hmmmmm
2 miesiące temu
Gowin jak zwykle jest przeciw a właściwie za. Jest śmieszny i powinien zniknąć z polityki
look
2 miesiące temu
Zapędziliście się Panowie i Panie z rządu w tzw.kozi róg kosztem przyszłości Polaków.Jest jedno honorowe wyjście.....dymisja.!
sal
2 miesiące temu
tacy ludzie mosza zniknac
bDzLrZUz
1% 81 mln zys...
2 miesiące temu
zaczął mięknąć, kiedy zorientował się, że zawsze jest plan b, a tak wstawał z kolan i walczył o suwerenność w niszczeniu sądów i sędziów
Andy
2 miesiące temu
Za taką zdradę Polski i odebranie nam funduszy europejskich Kaczyński,Ziobro i Morawiecki powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym