Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Powszechne rekompensaty za prąd. Możliwe, że większość ich nie zobaczy

52
Podziel się:

Ministerstwo Klimatu i Środowiska miało wycofać projekt zakładający powszechne rekompensaty za rosnące ceny prądu - wynika z nieoficjalnych informacji.

Powszechne rekompensaty za prąd. Możliwe, że większość ich nie zobaczy
Co dalej z rekompensatami za rosnące ceny prądu? (Adobe Stock)

Nie będzie zapowiadanych przez Jacka Sasina powszechnych rekompensat za rosnące ceny prądu. Otrzymać je mają jedynie najubożsi - dowiedział się nieoficjalnie portal BiznesAlert.pl.

Według informacji portalu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska wycofało z prac legislacyjnych projekt, który przygotował resort kierowany przez Jacka Sasina.

Zakładał on, że wszystkie osoby, których zarobki mieściły się poniżej II progu podatkowego, mogły wnioskować o rekompensatę za wzrost cen prądu w 2020 roku. Pieniądze miały trafić do Polaków w 2021 roku.

Po tym, jak ceny prądu wystrzeliły w 2018 r., PiS zdecydowało się na ich zamrożenie na 2019 r. i zapowiedział rekompensaty za kolejny rok.

Ustawy jednak nie wprowadzono w życie, a jej dalsze procedowanie trafiło wraz z całą działką energii do resortu klimatu i tam utknęło.

Teraz, według doniesień BiznesAlert.pl, projekt zarzucono i rozpoczęto prace nad nowym, tym razem już nie powszechnym, ale skierowanym tylko do najuboższych. Pomoc ma być jednak systemowa i przysługująca nie tylko jednorazowo.

Zobacz także: mBank webinar, odcinek 4: Uwaga korekta! Co robić, gdy spada?

"Nowe rozwiązanie ma przede wszystkim umożliwić skorzystanie z dodatku energetycznego jak największej grupie odbiorców w gospodarstwach domowych, która rzeczywiście doświadcza trudności w zaspokajaniu swoich podstawowych potrzeb energetycznych i odczuwa skutki ubóstwa i energetycznego" - poinformowało portal Ministerstwo Klimatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
Czytelnik
3 lata temu
Polikwidować te dodatki energetyczne , dodatki mieszkaniowe. Tych biorących zapędzić wreszcie do roboty.
Ten który pos...
3 lata temu
Od m-ca sierpnia 2020 czekam na dopłatę -dotacje 5000 zł do fotowoltaiki za którą całkowity koszt obciążył mój budżet w wysokości powyżej 22,5 tys. zł.
Sme
3 lata temu
Gaz najdrozy w Europie , prąd najdroższy w Europie , woda najdroższa w Europie a zarobki 1/4 tych w Europie
Tomek Londyn
3 lata temu
Denne, skorumpowane, post komunistyczne, zarządzane przez przestępców, ubogie państwo. Kto mądry i młody, powinien jak najszybciej migrować z niego
Kaunas
3 lata temu
PiS buduje druga Litwe - podobno jest tam prosperita i pensje wyzsze niz w Polsce. Problemem jest, ze ceny tam sa 25-50% wyzsze niz w Polsce. Wynik - stada zebrakow w Wilnie i to nie Cyganow ale rodowitych Litwinow. Porzucone blokowiska bo ludzi nie stac na remont. Emeryci maja niskie emerytury - wieczorem na ulicach nie uswiadczy sie starszego czlowieka.
...
Następna strona