Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Premier Morawiecki do NBP? Prof. Belka: Odmawiam odpowiedzi

Gościem programu "Money. To się liczy" był Marek Belka, były szef NBP i premier, odniósł się do tego, jak za jego kadencji wyglądały relacje rządu z Narodowym Bankiem Polskim. - Nigdy nie byłem zwolennikiem podejścia, że Narodowy Bank Polski, czy w ogóle bank centralny, powinien być na wojnie z rządem. A to miało miejsce przede mną. Zresztą doświadczyłem tego, szczególnie gdy byłem wicepremierem, w roku 2001-2002. Wtedy rzeczywiście mieliśmy bardzo napięte stosunki z NBP — powiedział w "Money. To się liczy" prof. Marek Belka, były premier i były prezes NBP. Marek Belka w rozmowie z Pawłem Orlikowskim odniósł się też do plotek, jakby Mateusz Morawiecki miał przejść do NBP. - Natomiast co do ewentualnego przejście premiera Mateusza Morawieckiego do NBP, jestem ostatnim człowiekiem, któremu powinno zadawać się takie pytanie, bo sam najpierw byłem premierem, a potem szefem NBP. Odmawiam odpowiedzi na to pytanie — odparł prof. Belka w rozmowie z money.pl.

polityka
gospodarka
114
Podziel się:
KOMENTARZE
(114)
Observator
2 lata temu
A ja myślę, że ta cała inflacja to wina kogo? - oczywiście Tuska
qqq
2 lata temu
Jedyny plus jaki widzę to to, że może Pan Morawiecki już zarobił wystarczająco dużo. Więc może nie będzie taki chciwy, może.
Oj X 3
2 lata temu
Panującą inflacja i nadchodzącą jest szczególnie przykra dla osób, którzy uzbieralali kilkadziesiąt tysięcy złotych na ..czarną godzinę.. . Np.przy oszczędności ok 50 tys zł. i inflacji ok 8% traci się 4 tys.zł. a rozdawnictwa darmochy bez produkcji trwa, co jest główną przyczyną inflacji.
gość
2 lata temu
No No jak postawią historyka w NBP to będzie jeszcze gorsza klapa jak jest obecnie gratulacje pomysłowości.
ghghg
2 lata temu
Panie Belka wejdź chłopie pod stół i odszczekaj - ty nigdy nic mądrego nie powiedziałeś
...
Następna strona