Notowania

Premier o płacy minimalnej: Niezapowiadane 700 plus

Od przyszłego roku Polacy mają zarabiać 2 tys 450 zł brutto. - Od czterech lat nasz rząd podnosi płacę minimalną. Chcemy, by ludzie zarabiali na poziomie europejskim - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Staropolanka w Polanicy-Zdroju. (Fot: Dolnośląski Urząd Wojewódzki)

- Chcemy żeby płaca była bardziej godna, aby ludzie zarabiali na poziomie europejskim. Stąd podwyżka płacy minimalnej o 200 zł – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Staropolanka w Polanicy-Zdroju.

Jak dodał: - Przez te cztery lata, gdy sprawujemy rządu, płaca wzrosła o 700 zł. To nasze niezapowiadane 700 plus. Chcemy, by jak najwięcej ludzi zarabiało powyżej płacy minimalnej.

Przypomnijmy, że we wtorek Rada Ministrów przyjęła propozycję Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczącą podniesienia płacy minimalnej. Od 1 stycznia 2020 roku Polacy będą zarabiać według tej propozycji minimum 2450 zł brutto. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 2250 zł brutto.

Obejrzyj: Dług publiczny przekroczył bilion złotych. Ekonomiści jednak spokojni

To, co cieszy pracowników i rząd, niekoniecznie cieszy pracodawców. Ci proponują, aby w 2020 roku pensja minimalna wynosiła 2387 zł brutto. Strona związkowa z kolei przekonuje, że pensja minimalna powinna wynieść dokładnie 2520 zł.

Premier podziękował też kadrze zarządzającej firmy Startopolanka za to, że udało jej się zachować polska markę.

- Rynek jest trudny, walka o klientów trwa. Jestem pełen optymizmu widząc, że polskie firmy radzą sobie świetnie na rynku. Warto inwestować w polskie marki – puentował Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

PATOLOGIAdlaczego nie podnieść do 3000 zł. jaki problem ?? wystarczy ustawa i już będzie 1250 + śmiało panowie z PiS wy za to nie będziecie płacić tylko … Czytaj całość

12-06-2019

GoscCzłowieku zarobki na poziomie europejskim to jakieś minimum 1200 € na rękę, a nie 450 € jedyne co jest na poziomie europejskim to ceny w sklepach!!!!

12-06-2019

JaA kiedy kwota wolna od podatku będzie na godnym europejskim poziomie? bo na razie jest gorzej niż w Kambodży

Rozwiń komentarze (695)