Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Przekop Mierzei Wiślanej. Stracą Rosjanie, dziś każdy musi pytać Moskwy

- To inwestycja o dużym obciążeniu politycznym, bo mówimy o otwarciu Zalewu Wiślanego . To, co dla Rosjan najbardziej kontrowersyjne, to odbieranie akwenu rosyjskiej jurysdykcji, bo dziś każdy, kto chce wpłynąć Cieśniną Pilawską, musi uzgodnić to z Moskwą - mówił o Przekopie Mierzei Wiślanej w program ie "Money. To się liczy" minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Jak dodał, "nie ma sygnałów", by Komisja Europejska miała zablokować inwestycję.

KOMENTARZE
(597)
Bób homar wło...
5 lata temu
Bedzie można więcej ruskiego węgla przywieźć do tego portu.
black power
5 lata temu
Robiąc przekop - robimy dobrze Rosjanom. My ponosimy koszt, a oni spiją śmietanę. Stworzą sobie kurorty nad morzem, pływanie po wodach wewnętrznych da im możliwość prostego pływania rekreacyjnego w atrakcyjne miejsca. Acha i jeszcze jedno - ciekawe jak będą funkcjonowali nasi rybacy-kłusownicy. Mam nadzieję, że zabronią im w końcu zagradzanie całego zalewu wiślanego. Jestem za budową, ale mówienie o tym, że komuś daliśmy prztycznka to przesada. Robimy tylko dyplomatyczny fetor.
aaa
5 lata temu
bbb sam jest idio tą
Ja
5 lata temu
I tak tam nikt nie pływa, choć jest to możliwe. Wyrzucone pieniądze. Kto będzie i za ile stałe utrzymywał ten przekop w stanie takim, by był do użytku? Morze faluje codziennie i piach nanosi.
Adam
5 lata temu
Spokojnie, przyjdzie POKO przekop zostanie zasypany
...
Następna strona