Notowania

papierosy
12.02.2020 18:18

Przerwę na papierosa trzeba odpracować. Jest wyrok

Hiszpański sąd zabrał głos w sprawie odpracowania przerw na papierosa. W rozstrzyganej przez siebie sprawie uznał bowiem, że firma może nakazać pracownikom zostać dłużej w biurze, jeśli w godzinach pracy wychodzili np. na papierosa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przerwa na papierosa w trakcie pracy? Coraz częściej pracodawcy każą ją odpracować (Fot: WOJTEK LASKI)

Sprawa dotyczy hiszpańskiego oddziału firmy Galp, pochodzącej z Portugalii. Historię opisuje "Super Express".

Załoga firmy zbuntowała się przeciwko wykorzystywaniu danych z kart magnetycznych do rozliczania z czasu pracy. Sąd Karny i Administracyjny w Madrycie uznał, że pracodawca może to robić. I że może kazać podwładnym odpracowanie straconego w ten sposób czasu.

Na razie w Polsce podobne wyroki jeszcze nie zapadły, ale być może są tylko kwestią czasu.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Polskie firmy z powodu pracowników robiących sobie przerwy na papierosa tracą dziennie 30 mln zł. Dzięki wyjściom "na dymka" palacze pracują w ciągu roku nawet 22 dni krócej niż ci niepalący.

Nowe przepisy dotyczące paragonów wprowadziły chaos wśród sprzedawców i przedsiębiorców
Paragon czy faktura? Nowe przepisy wprowadzają chaos

Co więcej, wyniki badań potwierdzają, że palacze średnio spędzają na zwolnieniach lekarskich 2,7 dnia więcej niż osoby niepalące. W sumie robi się więc już prawie 25 dni przez cały rok kalendarzowy. Podwójny urlop.

Według szacunków naukowców, nawet co czwarty Polak przyznaje się, że pali w pracy. Średnio około 9 papierosów. Niech każde wyjście "na fajkę" zajmuje 5 minut, to robi się 45 minut dziennie. I prawie 4 godziny tygodniowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2020

FaziPalacze są uciążliwymi śmierdzącymi egoistami. Dla przykładu, byłem ostatnio z dzieckiem na nartach i dosłownie Wszędzie łaził za nami dym fajek. Pod … Czytaj całość

13-02-2020

na maxaNie chcę niewolnictwa w Polsce. Nie chcę w Polsce drugich Chin i Japonii! Mnie wkurzają w pracy nie palacze, którzy wykorzystują zgodnie z czasem … Czytaj całość

13-02-2020

uihNa każdą godzinę pracy przy komputerze przypada 5 minut bezwarunkowej przerwy. I wtedy można zapalić. A do niepalących: guzik was obchodzi, co robimy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (313)