Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Rak przestanie być wyrokiem śmierci. Prezes firmy medycznej nie ma wątpliwości

Medycynę i biotechnologię czekają w najbliższych latach istotne zmiany. Skorzystają chorzy i pacjenci - czeka ich szybsza diagnoza, łatwiejsze leczenie i coraz lepsze leki. Jak tłumaczy w rozmowie z money.pl Jarosław Oleszczuk, prezes firmy AstraZeneca, w sumie zmiany dotkną kilku obszarów. Pierwszym jest możliwość dokładnego przewidzenia, jakie choroby nas czekają. Drugi - inteligentne leki, które na bieżąco będą badać, jak wpływają na nasz organizm. Trzeci - drukowane narządy, które pozwolą na lepsze transplantacje. - Kolejny przełom dotyczy nowotworów. Kiedyś nowotwór to był po prostu wyrok śmierci, dziś to choroba, która można wyleczyć lub zaleczyć i wydłużyć życie - mówi Jarosław Oleszczuk. Za kilka, kilkanaście lat nowotwory mogą być po prostu jedną ze zwykłych chorób.

97
Podziel się:
KOMENTARZE
(97)
wwwwwwww
5 lata temu
nie ma to jak zdrowo umrzeć
Realista
5 lata temu
Nigdy nie będzie leku na raka! Bo rak nie jest żadną chorobą, tylko zwyrodnieniem odtwarzania komórek organizmu. Zaś firmy farmaceutyczne, są zainteresowane tylko i wyłącznie tworzeniem leków i zysków. Ale jak stworzyć lek na zwyrodnienie. Fizycznie niewykonalne. Aby nie dopuścić do zwyrodnień, należy zmienić sposób życia, bycia i odżywiania. I tu kończy się interes farmacji. Bo na zmianie naszego sposobu życia, nie da się zarobić. Więc co robi wielka farmacja? Ano wymyśla co rusz nowe iluzoryczne substancje i sposoby, które niby leczą nowotwory. A tak naprawdę, skuteczność jest znikoma, bo rak to nie choroba i nie sposób raka wyleczyć. Trzeba w porę zapobiegać. Tyle i aż tyle.
pacjent
5 lata temu
Chyba nie w Polsce. W Polsce za wszystko trzeba płacić. Nie masz pieniędzy umierasz albo cierpisz. Wiecie dlaczego mamy tylu ludzi z grupą inwalidzką, bo najpierw nie m profilaktyki albo leczy się ich przestarzałymi lekami, a potem nie ma dla nich pieniędzy wcale. Na samą diagnozę czeka się miesiącami, a co potem?
tom
5 lata temu
Jeśli chce się być zdrowym i wydłużyć sobie zycie to trzeba przede wszystkim zyc zdrowo, czyli ograniczyc lub wyeliminować nalogi, zdrowe jedzenie i sport. Ja stopniowo wprowadzam w moim zyciu takie zmiany, jednak widze tez ze wielu ludzi w moim miasteczku ma to gdzieś, szczególnie kiedy biegam dziennie (7km) widze dużo alkoholików, palaczy i ludzi otyłych, nic dziwnego ze srednia dlugosc zycia w tym miasteczku wynosi około 50tki, pisze tak bo tu pelno ludzi, szczególnie mężczyzn umiera w tym wlasnie wieku, wiec nawet najlepsza medycyna tu nie pomoze dopóki mentalność ludzi się nie zmieni, a jeśli nic się nie zmieni to jeszcze w 22 wieku srednia dlugosc zycia nie będzie wcale wyzsza.
Normalny
5 lata temu
A słyszeliście o immunoterapii? Podobno w USA ta metoda z powodzeniem leczą kilka rodzajów nowotworów a i u nas NFZ refunduje raka płuc i mózgu a kolejne w fazie dopuszczen, podobno to działa, chorzy pytajcie lekarzy o ta metodę bo może uratuje Wam zycie
...
Następna strona