Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Partner materiału: Vivus Finance sp. z o.o.

Ranking darmowych pożyczek

7
Podziel się

Co darmowa pożyczka pozabankowa ma wspólnego z kartą kredytową? W obu przypadkach istotną rolę gra długość okresu, umożliwiającego bezkosztową spłatę zobowiązania. Sprawdziłem, która firma pożyczkowa udziela darmowych pożyczek z najdłuższym okresem spłaty.

Ranking darmowych pożyczek
(Pixabay)
bErsWueZ

Jednym z ważniejszych parametrów karty kredytowej jest okres bezodsetkowy. To od jego długości zależy, po jakim czasie będziesz zobowiązany oddać bankowi część limitu kredytowego, który wykorzystałeś płacąc kartą w sklepach czy innych punktach handlowo-usługowych. Im jest on dłuższy, tym lepiej dla ciebie – masz więcej czasu na zwrot pieniędzy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

W przypadku darmowych pożyczek pozabankowych takim parametrem jest okres, na jaki udzielana jest taka pożyczka i w jakim powinieneś ją spłacić, jeżeli chcesz oddać tylko tyle, ile pożyczyłeś.

Dlatego też, w tym rankingu darmowych pożyczek, na miejsce, jakie w zestawieniu zajął konkretny pożyczkodawca wpływ miał przede wszystkim maksymalny okres, po jakim będziesz zobowiązany oddać pożyczone pieniądze.

bErsWufb

W rankingu znalazło się 10 firm pożyczkowych. Jego czołówkę tworzą: Vivus, Kuki, i Wandoo.

I miejsce – darmowa pożyczka od Vivus.pl

Na pierwszym miejscu znalazła się firma pożyczkowa działająca na polskim rynku pożyczek online już od 2012 r. – Vivus.pl. Jeśli jesteś nowym klientem tego pożyczkodawcy, to na oddanie pierwszej darmowej pożyczki (jej maksymalna kwota to 3 000 zł) masz aż 61 dni. To ważne – dodatkowych kosztów pożyczki nie poniesiesz (RRSO wyniesie 0%), jeżeli zwrócisz pożyczone pieniądze w terminie.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę na Vivus.pl?

bErsWufh

Wniosek o pożyczkę na Vivus.pl składasz online. Droga do otrzymania pieniędzy jest krótka i składa się z zaledwie trzech kroków:

1. Wybierasz kwotę, którą chcesz pożyczyć.
2. Rejestrujesz się (podajesz m.in. swoje dane osobiste) i akceptujesz niezbędne zgody.
3. Potwierdzasz swoje dane (wystarczy, że zrobisz przelew identyfikacyjny na 1 gr lub 1 zł z konta, którego numer podałeś w trakcie rejestracji – na to konto będzie przelana pożyczka). Po otrzymaniu przelewu weryfikacyjnego pożyczkodawca podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki (zostaniesz o niej poinformowany SMS-em lub mailem). Jeśli decyzja będzie pozytywna, na twoje konto zostanie wysłany przelew.

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, www.vivus.com.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł; całkowita kwota do zapłaty 1200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 30.04.2021 r.

bErsWufi

II miejsce – pierwsza pożyczka za 0 zł od Kuki.pl

Drugie miejsce zajęła pożyczka od Kuki.pl. Jej maksymalna kwota jest co prawda wyższa niż u zwycięzcy (bez dodatkowych kosztów możesz pożyczyć nawet 5 000 zł), ale na zwrot pożyczonych pieniędzy masz dwa razy mniej czasu – tylko 30 dni.

Jak możesz otrzymać pożyczkę w Kuki.pl?

Wystarczy, że wypełnisz wniosek i potwierdzisz swoje konto bankowe wysyłając przelew weryfikacyjny. Po zweryfikowaniu wniosku i podjęciu pozytywnej decyzji przez pożyczkodawcę, pieniądze trafią na twoje konto bankowe.

bErsWufj

Przykład reprezentatywny dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 3000 zł; oprocentowanie: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3000,00 zł.

III miejsce – pożyczka z RRSO 0% od Wandoo.pl

Na najniższym stopniu podium znalazła się oferta od Wandoo.pl. W przypadku tego pożyczkodawcy maksymalna kwota pierwszej pożyczki wynosi 3 000 zł. Termin spłaty zobowiązania to z kolei 30 dni.

Podobnie jak w pozostałych firmach pożyczkowych, także i w Wandoo.pl proces wnioskowania o pożyczkę przebiega w całości online i sprowadza się do trzech prostych kroków: wybrania kwoty i terminu spłaty pożyczki, wykonania przelewu weryfikacyjnego, otrzymania decyzji, a zaraz po niej – otrzymania przelewu.

bErsWufk

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki, której spłata nastąpiła w terminie określonym w Umowie Pożyczki: RRSO: 0%, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania Pożyczki (stała) wynosi: 0%, Całkowita Kwota Pożyczki: 1500 zł, Całkowity Koszt Pożyczki: 0 zł, w tym: (i) Prowizja: 0 zł, (ii) Odsetki (kapitałowe): 0zł, Całkowita kwota do zapłaty: 1500 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień 01.06.2021 r.

Ranking darmowych pożyczek

Miejsce Pożyczkodawca Darmowa pożyczka Maksymalna kwota darmowej pożyczki Okres spłaty pożyczki Zapytaj o pożyczkę
1. Vivus tak 3 000 zł 61 dni Zapytaj o pożyczkę
2. Kuki tak 5 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
3. Wandoo tak 3 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
4. Net Credit tak 1 500 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
5. Pożyczka Plus tak 1 200 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
5. Smart Pożyczka tak 1 200 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
5. Finansowe Posiłki tak 1 200 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
5. Lew Pożyczka tak 1 200 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
5. Niewielka Pożyczka tak 1 200 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
6. Wonga tak 1 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych firm pożyczkowych. Dane aktualne na 8.06.2021 r.

Według danych Biura Informacji Kredytowej (BIK), w kwietniu 2021 r., firmy pożyczkowe współpracujące z BIK udzieliły 206,6 tys. pożyczek na łączną kwotę 489 mln zł. Oznacza to, że sytuacja na rynku pożyczkowym poprawia się. Dlatego też, jeżeli potrzebujesz, warto żebyś zastanowił się nad skorzystaniem z oferty darmowej pożyczki pozabankowej – takiej jak oferowana przez Vivus.pl.

Pieniądze mogą znaleźć się na twoim koncie już nawet po 15 minutach, a jeżeli oddasz je w terminie, nie zapłacisz prowizji ani odsetek.

Partner materiału: Vivus Finance Sp. z o.o.

bErsWufC
Partner materiału: Vivus Finance sp. z o.o.
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(7)
axelos
3 tyg. temu
Na bliskim wschodzie np Liban Afganistan, jemen Oman za lichwę jest kara śmierci, za reklamę lichwy podobnie! A staczająca się europa to eldorado dla oszustów wszelkiej maści i żerujących na niewiedzy ludzkiej i głupocie...
yht
3 tyg. temu
Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.
Fredi
3 tyg. temu
Nigdzie się nie opłaca. Lichwa powiązana z firmami Windykacyjnymi.
bErsWufD
Kuryna
3 tyg. temu
Nigdzie polska lichwa stoi i kwitnie
Jerzy
3 tyg. temu
a po co pożyczać. Oszczędzaj.