Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maciej Kazimierski
|
Partner materiału: Vivus Finance sp. z o.o.

Ranking darmowych pożyczek – marzec 2021

8
Podziel się:

Darmowa pożyczka jest dobrą alternatywą dla kredytu gotówkowego. Porównałem oferty firm pożyczkowych i sprawdziłem, która z nich udziela darmowych pożyczek z najdłuższym okresem spłaty.

Ranking darmowych pożyczek – marzec 2021
(pixabay.com)

Do pierwszego jeszcze kilka dni, w portfelu pusto, a tu nagle okazuje się, że samochód, który nie zawiódł cię ani razu nawet w najgorsze mrozy, nagle odmówił współpracy. Okazało się, że jego naprawa nie będzie niestety tania. Jak możesz sfinansować naprawę auta?

Jednym z rozwiązań może być wzięcie pożyczki pozabankowej w jednej z firm pożyczkowych oferujących darmowe pożyczki. Co prawda, obecnie na rynku nie ma zbyt wielu firm, w których można znaleźć takie pożyczki, ale mimo wszystko, jeśli chcesz oddać tyle, ile pożyczyłeś, znajdziesz ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Porównując darmowe pożyczki, pod uwagę wziąłem nie tylko maksymalną kwotę, jaką można pożyczyć, ale przede wszystkim maksymalny okres, po jakim będziesz zobowiązany oddać pożyczone pieniądze.

W rankingu znalazło się 10 firm pożyczkowych. W czołówce zestawienia znalazły się Vivus, Kuki, Pożyczka Plus i Smart Pożyczka.

I miejsce – darmowa pożyczka od Vivus.pl

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Vivus.pl. Ta firma pożyczkowa udziela na polskim rynku pożyczek online już od 2012 r. Maksymalna kwota darmowej pierwszej pożyczki (z RRSO 0%) to 3 000 zł. Na zwrot pożyczonej kwoty masz aż 61 dni (to pożyczka z najdłuższym okresem spłaty w całym rankingu). Pamiętaj, żeby oddać pożyczone pieniądze w terminie – tylko wtedy nie poniesiesz dodatkowych kosztów pożyczki.

Jak wnioskować o pożyczkę na Vivus.pl?

Wniosek o pożyczkę składasz online. Od pożyczki w Vivus.pl dzielą cię tylko 3 kroki:

  • rejestracja i złożenie wniosku o pożyczkę,
  • potwierdzenie swoich danych (wystarczy, że zrobisz przelew identyfikacyjny na 1 gr lub 1 zł z konta, którego numer podałeś w trakcie rejestracji – na to konto będzie przelana pożyczka),
  • decyzja – pożyczkodawca podejmie ją po otrzymaniu przelewu identyfikacyjnego. Zostaniesz o niej poinformowany SMS-em lub mailem. Jeśli decyzja będzie pozytywna, na twoje konto zostanie wysłany przelew.

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, www.vivus.com.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 16.11.2020 r.

II miejsce – pożyczka za 0 zł od Kuki.pl

Na drugim miejscu uplasowała się pożyczka od Kuki.pl. W tym przypadku możesz, bez dodatkowych kosztów, pożyczyć nawet 5 000 zł. Na zwrot pożyczki masz jednak tylko 30 dni. Formalności związane z uzyskaniem pożyczki załatwisz przez internet.

Wystarczy, że wypełnisz wniosek i potwierdzisz swoje konto bankowe (przelewem weryfikacyjnym). Po weryfikacji i pozytywnej decyzji, pieniądze trafią na twoje konto bankowe.

Przykład reprezentatywny dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 3 000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 3 000 zł; oprocentowanie: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3 000,00 zł.

III miejsce – pożyczki z RRSO 0% od Pożyczki Plus i Smart Pożyczki

Miejsce na najniższym stopniu podium zajęły dwie oferty od pożyczkodawców należących do grupy Aventus: Pożyczki Plus i Smart Pożyczki.

U obu tych pożyczkodawców maksymalna kwota pierwszej pożyczki wynosi 1 200 zł. Termin spłaty zobowiązania to z kolei 30 dni.

Podobnie jak w pozostałych firmach pożyczkowych, Pożyczka Plus i Smart Pożyczka, proces wnioskowania o pożyczkę przebiega w całości online i sprowadza się do trzech prostych kroków: wybrania kwoty i okresu pożyczki, zarejestrowania się i wykonania przelewu weryfikacyjnego, otrzymania decyzji, a zaraz potem – przelewu.

Przykład reprezentatywny – Pożyczka Plus
Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pierwsza pożyczka wybrana na okres 30 dni na 1200 zł kosztuje 0 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki objętej promocją: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł, całkowita kwota do spłaty 0 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 0%, całkowity koszt 0 zł, w tym Prowizja 0 zł, odsetki kapitałowe 0 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Przykład reprezentatywny – Smart Pożyczka
Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Koszt pierwszej pożyczki wybranej na okres 30 dni na 1200 zł wynosi 0 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki objętej promocją: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł, całkowita kwota do spłaty 0 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 0%, całkowity koszt 0 zł, w tym Prowizja 0 zł, odsetki kapitałowe 0 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Pożyczkodawca Darmowa pożyczka Maksymalna kwota darmowej pożyczki Okres spłaty pożyczki Zapytaj o pożyczkę
Vivus tak 3 000 zł 61 dni Zapytaj o pożyczkę
Kuki tak 5 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Pożyczka Plus tak 1 200 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Smart Pożyczka tak 1 200 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Wandoo tak 1 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Wonga tak 1 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Net Credit tak 1 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Finansowe Posiłki tak 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Lew Pożyczka tak 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Niewielka Pożyczka tak 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych firm pożyczkowych. Dane aktualne na 4.03.2021 r.

Darmowa pożyczka jest dobrą alternatywą dla kredytu z banku. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na szybszy proces wnioskowania i otrzymania pieniędzy – pożyczka pozabankowa może znaleźć się na twoim koncie nawet po 15 minutach oraz dlatego, że jeśli oddasz ją w terminie, nie zapłacisz prowizji ani odsetek. Dlatego – jeżeli masz taką potrzebę – warto rozważyć skorzystanie z oferty takich firm jak Vivus.pl

Partner materiału: Vivus Finance sp. z o.o.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(8)
STOP_LICHWIE
3 lata temu
Hmm.. Ciekawe czy piszący korzystał z takich "pożyczek" ? To przypomina pożyczki u "Jankiela" . Jak ktoś szuka kłopotów to prosta droga (a tak poza tym ile autor dostaje "na boku" za napisanie takiej reklamówki??).
edelson
3 lata temu
A gdzie w zestawieniu prowident?
FirmaPL
3 lata temu
Miałem szczęście w życiu żadna firma pożyczkowa mnie nie okradła bo nie musiałem nigdy brać kredytu !
poseł
3 lata temu
A potem się zacznie taki handel waszymi danymi osobowymi , że dacie każdą każdę, by przestali dzwonić
jaaa
3 lata temu
Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.