Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Gospodarczyk
|
aktualizacja

Reklama państwowej spółki czy kampania wyborcza? Posłanka ujawnia

14
Podziel się:

Szef kontrolowanego przez Skarb Państwa Pomorskiego Centrum Hurtowego Renk ubiega się o stanowisko wójta gminy Szemud na Pomorzu. Jak informuje posłanka KO Agnieszka Pomaska, Paweł Dołkowski rozmieścił na terenie gminy kilkanaście billboardów ze swoim wizerunkiem, rzekomo reklamujących spółkę.

Reklama państwowej spółki czy kampania wyborcza? Posłanka ujawnia
Agnieszka Pomaska (East News, Artur Szczepanski/REPORTER)

"Dołkowski na wyjeździe z Szemud zaprasza Was na należący do skarbu państwa hurtowy rynek Renk. Dołkowski jest prezesem Renk z nadania PiS i od września wydał na takie mobile 58 tys.zł. 4 dni temu zarejestrował swój komitet wyborczy w gminie Szemud" - wskazała Agnieszka Pomaska we wpisie w serwisie X.

Kontrowersyjna reklama na Pomorzu. Początek kampanii?

Prezes Renk w odpowiedzi na pytania posłanki KO wskazuje, że na miejsce promocji wybrał akurat gminę Szemud oraz jej okolicę - zwraca uwagę dziennikarz Radia Zet Maciej Bąk.

W 2022 r. Radio Zet opisywało sprawę obsady rady nadzorczej spółki Renk. W skład gremium weszli radni PiS z Malborka, Gdańska i sejmiku warmińsko-mazurskiego. Nadzór właścicielski nad firmą sprawuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Wybory samorządowe zostaną przeprowadzone w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Marketing now...
3 miesiące temu
Sprawa nie jest czarno-biała, trudno jednoznacznie stwierdzić, iż kampania promująca spółkę promuje tak naprawdę jej prezesa. Jako członek zarządu, zapewne jest w jakimś stopniu rozpoznawalny jako osoba która z pewnością często reprezentuje spółkę w różnych wydarzeniach. Pod względem PRowym zamieszczenie wizerunku znanej osoby w reklamie jest co do zasady dobrym posunięciem, niestety tutaj pojawia się wątek polityczny, który może wzbudzać kontrowersję.
WTF?
3 miesiące temu
Pani Pomaska chyba nie przeczytała odpowiedzi Renk ze zrozumieniem i puszcza fake. Szkoda, że ludzie w Sejmie mają niedociągnięcia ze szkoły.
kpina
3 miesiące temu
Jak widać dla niektórych PiStandardy nadal żywe. Przez 8 lat zdążyły się pisowskie "obyczaje" mocno zakorzenić się w niektórych środowiskach i regionach. Trzeba je z korzeniami wyplenić, inaczej zachwaszczą całą gospodarczą i społeczną strefę życia Polski i Polaków. Kaczyzm i pisizm jak wirus skaził Polskę i Polaków, a V kolumna dojnej zmiany produkuje się na forach internetowych identycznie jak w czasach kiedy kaczyzm był w opozycji. Teraz też wierzą, że sączenie w mediach pro pisowskiej i anty demokratycznej propagandy, sprawi, że dojna zmiana wróci do władzy. Marzenia ściętych łepetyn dojnej zmiany. Teraz będziecie tylko patrzeć jak wasi wybrańcy do Sejmu i Senatu będą tracić immunitety, wędrować do prokuratury, stawać przed sądami i maszerować za kratki. W ten sposób w obecnym Sejmie i Senacie liczba senatorów i posłów wywodzących się z dojnej zmiany, ulec może znacznemu spadkowi. A jako, że żoliborski kacyk i jego świta nie pozwalają aby miejsce pozbawionych mandatów zastępowali inni, kolejni na listach dojnej zmiany kandydaci, to senacka i sejmowa reprezentacja dojnej zmiany zmniejszy się o kilka albo i kilkanaście osób. W ich pustych łepetynach i w zaćmionej świadomości ich ciemnego ludu nadal kołacze się przeświadczenie, że jakiekolwiek akty prawne nie mogą być uchwalane w Sejmie i Senacie bez pełnej liczby posłów i senatorów uczestniczących w ich procedowaniu i głosowaniu. Ot taka kolejna mitologia dojnej zmiany stworzona dla ciemnego ludu dojnej zmiany, w którą wierzy już nie tylko tenże ciemny lud ale nawet autorzy mitu, wśród których są też absolwenci wyższych studiów prawa. Jak widać wobec tego, Boy Żeleński słusznie stwierdził w jednym ze swoich utworów, że: "... paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy".
AQQ
3 miesiące temu
Niektórzy w PO chyba nie mogą oswoić się z przejęciem władzy i cały czas z uporem maniaka tropią afery PiS, jakby nie zdawali sobie sprawy, że za chwilę sami zostaną rozliczeni ze swoich kłamstw wyborczych... Owszem - złodziejstwo trzeba tropić i rozliczać, ale to są tylko WASZE polityczne rozgrywki, a społeczeństwo oczekuje czegoś więcej ponad nazywanie siebie MINISTRĄ, np. realizacji "100 konkretów w 100 dni", co było (jak zapewniano) dobrze przemyślane i policzone ...
No tak
3 miesiące temu
A ludzie na wsiach auta kupują dużo tańsze