Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolnicy znowu zablokowali drogi. Protesty w Wielkopolsce

Kilka dróg w województwach wielkopolskim i łódzkim jest zablokowanych przez protestujących rolników - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SPL/East News)
W grudniu rolnicy zablokowali autostradę A2 (Fot: East News/AFP)

Jak informuje GDDKiA, rolnicy protestują m.in. na drodze krajowej nr 36 między Rawiczem a Krotoszynem, nr 5 na odcinku Poznań - Kościan oraz na krajowej 11-tce między Środą Wielkopolską a Jarocinem oraz Chodzieżą i Obornikami. Ale to nie wszystkie trasy, na których trzeba się liczyć z utrudnieniami.

To kolejny protest rolników zrzeszonych w organizacji Agrounia. Już w czwartek informowali o planowanej akcji protestacyjnej. Liderem Agrounii jest Michał Kołodziejczak, o którym wielokrotnie pisaliśmy już na łamach naszych serwisów.

Zobacz też: Żółte kamizelki na A2

"11 stycznia nastąpi mobilizacja środowiska rolniczego w całym kraju pokazujemy sobie nawzajem że jesteśmy" - napisali na Facebooku przedstawiciele organizacji. "Spotykamy się na ulicach, drogach, placach. Pieszo, autami, traktorami. Ważne żebyśmy zaczęli się liczyć i widzieli że jest nas siła - wtedy i z nami będą się liczyć" - czytamy dalej.

To nie pierwszy tego typu przypadek. W połowie grudnia rolnicy zablokowali dojazd do Warszawy autostradą A2, bo ich zdaniem niszczone jest rolnictwo w Polsce. - Tak się kończy buta i arogancja - mówili rolnicy, którzy blokowali autostradę i czekali na spotkanie z premierem. Ostatecznie protest zawiesili.

"Zachęcamy ministra rolnictwa aby wykazał się przed nami, żeby zaczął sprawnie wykonywać swoją pracę i korzystać umiejętnie z narzędzi administracyjnych które są w jego dyspozycji" - napisali przedstawiciele Agrounii przed piątkowymi protestami.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że porządku pilnuje Policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnicy, protest, agrounia, rolnictwo, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2019

protestujcie>>>>>>>>>>Glosowaliscie na pisowska zaraze ale wreszcie dotarlo do Was ze oni tylko DOJA dla swojakow???? Dotarlo? lepiej pozno niz wcale!!!!!!!!!!!

11-01-2019

szarakZobaczymy jak zaśpiewacie jak wróci PO ??????????????????? żywiec będzie po 2 zł.

11-01-2019

fghjgtrebrawo rolnicy

Rozwiń komentarze (53)