Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Adam Janczewski
Adam Janczewski
|
aktualizacja

Rosja wycofuje się z porozumienia. "Dla części świata oznacza to głód"

Rosja wycofuje się z porozumienia zbożowego gwarantującego możliwość transportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. Co to oznacza? – Po pierwsze ukraińscy rolnicy muszą eksportować zboże do krajów azjatyckich, afrykańskich, ale też Europy Zachodniej. I teraz powstaje pytanie: w jaki sposób to zboże będzie eksportowane? Czy nadal będą ryzykować i próbować statkami przez Morze Czarne przy dużym niebezpieczeństwie, że transporty mogą zostać zniszczone – zauważył w programie "Newsroom" prof. Sławomir Kalinowski z Polskiej Akademii Nauk. – Druga forma to transport m.in. przez Polskę, Słowację czy Rumunię do portów bałtyckich i śródziemnomorskich lub też drogą lądową do krajów Europy Zachodniej. Ale tutaj pojawiają się kolejne niebezpieczeństwa, które znamy już z poprzedniego roku – dodał ekspert. Zaznaczył, że jeżeli nie uda się eksportować ukraińskiego zboża, to "dla części świata oznacza to głód". – Może to być elementem zapalnym i część krajów afrykańskich czy...
rozwiń
60
Podziel się:
KOMENTARZE
(60)
Taras Bulwa
7 miesięcy temu
Głód bedzie wtedy ,gdy zamiast zboża będziecie wozili broń dla upowców
Piotr emeryt ...
7 miesięcy temu
Nawet jeżeli, to może i dobrze. Główni odbiorcy to kraje afrykańskie popierające Rosję. Nie liczę na to, że zmądrzeją.
_diabel
7 miesięcy temu
Jaki głód!! Polacy mają pełne magazyny!! Mieli powiedziane już 15 lat temu że będzie niedobrze mogli się przygotować a teraz a teraz to już za późno!!!
robert
7 miesięcy temu
ROSJA MA RACJE ZE JEST WOJNA Z UKARINĄ BO WSZYSTKIEMU JEST WINA POLSKA
Benek
7 miesięcy temu
Czekam tylko na jeden moment,jak będziecie go wszyscy pieścić po jajach i będzie to w mediach(niestety za długo sie z nim bawicie)
...
Następna strona