Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Rząd chce przekonać młodych Polaków do zakładania rodzin. Szczegółów jednak mało

48
Podziel się

Do tej ważnej decyzji mają przekonać: wsparcie finansowe, mieszkania z zagwarantowanym wkładem własnym, zmiany w Kodeksie pracy i podatkach. Propozycje mają być jeszcze konsultowane z Polakami.

Rząd chce przekonać młodych Polaków do zakładania rodzin. Szczegółów jednak mało
Maląg zaznaczyła, że zdaje sobię sprawę z ogromu wyzwania i tego, że z problemem demograficznym nie poradzimy sobie "w ciągu jednej kadencji". (PAP, PAP/Mateusz Marek)
bEqrSqLF

Minister rodziny Marlena Maląg przedstawiła posłom informację o działaniach podejmowanych przez rząd w zakresie polityki demograficznej zmierzających do poprawy dzietności w Polsce. Przypomniała również, że rząd postawił rodzinę w centrum swojej uwagi już w 2015 r.

- Te wszystkie działania to jest ponad 152 mld zł. To pieniądze, które znalazły się pomimo tego, że poprzednicy nasi mówili, że na to pieniędzy nie ma i nie będzie. Te pieniądze są i będzie ich coraz więcej - zapewniała Maląg.

Zobacz także: 4. fala pandemii jesienią? Hotelarze już się szykują
bEqrSqLH

Nowe rozwiązania są, jak dodała, w Polskim Ładzie. Jest tam m.in propozycja Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To - jak wyjaśniała - 12 tys. zł, które rodzice będą mogli elastycznie wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad drugim dzieckiem między 12. a 36. miesiącem życia.

Maląg zaznaczyła, że zdaje sobie sprawę z ogromu wyzwania i tego, że z problemem demograficznym nie poradzimy sobie "w ciągu jednej kadencji". Do tego potrzebna jest "stabilna, systematyczna, kompleksowa polityka prorodzinna".

Co zatem jeszcze proponuje młodym Maląg. Minister nie podała jednak konkretów. Przypomniała jedynie, że rozwiązania zawarte są w ogłoszonej w ubiegłym tygodniu Strategii Demograficznej.

bEqrSqLN

- Ma ona trzy zasadnicze cele: wspieranie rodzin m.in. finansowe, ale także podniesienie godności rodziny, tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny, tam też znajduje się Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - podkreśliła minister.

Wskazała też, że w dokumencie wśród priorytetowych kierunków działań wymienione są m.in, nowe inicjatywy wspierające elastyczność i stabilność pracy. Maląg zapewniła, że propozycje będą jeszcze konsultowane z Polakami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqrSqMi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
Ojciec
miesiąc temu
Po co pytać ludzi, wystarczy zapytać czarnka i wszystko jasne, on wie, biskupi wiedzą, suski i sasin też wiedzą. Moim zdaniem tylko wolny wybór i wolność bez pouczeń i nauk kk. WOLNOŚĆ WOLNOŚĆ WOLNOŚĆ i nic nie trzeba robić.
Gabi
miesiąc temu
Kto jest autorem kwoty wolnej od podatku w wysokosci 30 tys. zl? Z pewnoscia nie jest to Prezydent RP, jak rowniez nie jest Minister Finansow. Obydwaj Panowie wymieniali nizsze kwoty. Kto wymyslil taka zaporowa kwote wolna od podatku? ---- W Belgii, Francji , Niemczech kwota wolna od podatku wynosi 8-10 tys., w Polsce 30 tys.
Gabi
miesiąc temu
Niedawno czytalam, ze Komisja Europejska ma wystapic z propozycja , aby wszystkie zasilki we wszystkich krajach UE byly waloryzowane co roku. Nie podano czy ta waloryzacja ma opierac sie tylko na wskazniku inflacji, czy na wskazniku wzrostu plac, czy na mieszanym wskazniku. Czy Polska podporzadkuje sie temu zaleceniu? Czy to zalecenie , byc moze, jest juz uwzglednione w strategii rozwoju naszego kraju? Co na ten temat mysli Minister ds Rodziny? Czy nasza chata z kraja?
bEqrSqMj
Gabi
miesiąc temu
Czy kwota wolna od podatku bedzie co roku podwyzszana tak jak np. we Francji? We Francji w ubieglym roku wynosila ona 9 tys. , w tym roku 10 tys. euro.
W Nowym
miesiąc temu
W Nowym Ladzie wiele rodzin z dziecmi stanie przed problemem wyboru: czy odpisac od podatku kwote wolna czy ulge na dzieci. Pojawi sie wiele rodzin albo wykluczonych z kwoty wolnej, albo wykluczonych z odpisu ulg podatkowych na dzieci. --- Jak zamierza ten problem rozwiazac Minister ds Rodziny? Czy odpowie tym rodzinom jak zwykly forumowicz: Trzeba bylo sie uczyc i wiecej zarabiac i teraz nie narzekac.
...
Następna strona