Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Rząd ureguluje pracę zdalną? Nowe przepisy miałyby wejść w życie po pandemii

28
Podziel się:

Rząd Zjednoczonej Prawicy pracuje nad regulacjami, które mają unormować status pracy zdalnej w Kodeksie pracy. Nowe przepisy miałby wejść w życie w ciągu trzech miesięcy od zakończenia na terenie Polski stanu epidemii. Przynajmniej 23 proc. Polaków może pracować co najmniej jeden dzień w tygodniu zdalnie.

Rząd ureguluje pracę zdalną? Nowe przepisy miałyby wejść w życie po pandemii
Rząd ma uregulować status pracy zdalnej (Pixabay)

Rząd ma pracować nad regulacjami, które wprowadzą do Kodeksu pracy przepisy regulujące pracę zdalną, informuje TVN 24. Według informacji dziennikarzy, projekt dotyczący zmian trafił do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów 8 grudnia. Nowe przepisy miałyby wejść w życie po trzech miesiącach od momentu odwołania stanu epidemii. Projekt nie jest dostępny do wglądu na stronie Rządowego Centrum Legislacji

Praca zdalna w trybie typowym

Projekt, według informacji podanych przez szefową MRiPS Marleny Maląg, był przedmiotem półrocznych rozmów w Zespole problemowym ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego oraz w ramach prac Zespołu negocjacyjnego w zakresie działu "praca", informuje TVN 24.

Projekt zmian regulujących pracę zdaną miał być także przedmiotem uzgodnień międzyresortowych, opiniowania przez partnerów społecznych i konsultacji publicznych. Nowe regulacje mają zmienić status pracy zdalnej z wykonywanej w warunkach nadzwyczajnych w pracę wykonywaną w tzw. warunkach typowych.

Zobacz także: MTSL_rozmowa z Bartoszem Ciołkowskim, Mastercard Europe

Coraz więcej Polaków pracuje zdalnie

Z analiz wynika, że praca zdalna, choć dotyczy tylko części pracowników, to już na stałe wpisała się w obraz polskiego rynku pracy. Jak wynika z badania Gamfi, obecnie na pracę zdalną w wymiarze co najmniej jednego dnia w tygodniu ma przyzwolenie 23 proc. pracowników. W wielu branżach praca zdalna w trakcie pandemii stała się standardem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Lukas
2 lata temu
Niestety w urzędach państwowych pieniądze i warunki pracy się nie liczą. Urzędasy mają siedzieć przy biurkach w urzędzie trzeba czy nie trzeba. Czas dojazdu, korki zmęczenie są bez znaczenia jeżeli sobie dyrektor zażyczy to morda w kubeł i stukać obcasami. Bezsens, bezmyślność, kolesiostwo, układy, polityka - to Polska urzędowa.
lokales
2 lata temu
przed komputerem moge prcowac gdzie kolwiek i nie widze żadnej różnicy .... poza tym że nie siedze 2 godziy w samochodzie stojąc w korkach i nie wydaje na to pieniedzy !! pracodawca zyskuje bo nie wyjnajmuje biór, sprzataczki, nie płaci za prad ....... czysty zysk i ulga dla środowiska naturalnego, klimatu
fen
2 lata temu
najchetniej pozamykalibyscie ludzi w domach i robili co chcieli.
Kasia
2 lata temu
Praca zdalna to wielka ściema. Pracownicy są nieefektywni, nie ma ich jak skontrolować. Nadużywają zaufania pracodawców i kolegów pracujących normalnie. Trzeba za nich część pracy odwalać.Po pandemii powinniśmy wrócić do normalnego stanu rzeczy.
ren.
2 lata temu
Jak tak może być ,że jeden Polak ciężko pracuje naraża zdrowie i życie,a drugi siedzi w domu,udaje że pracuje zdalnie i odbiera normalne wypłaty,często nawet nie zaszczepiony?
...
Następna strona