Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
A.Z.
|

Samochody elektryczne. Ponad 11 tys. jeździ po polskich drogach

12
Podziel się:

W Polsce jest zarejestrowanych 11 132 samochody osobowe z napędem elektrycznym, w tym 56 proc. to pojazdy w pełni elektryczne, a pozostałe to hybryd. Tak wynika z danych Licznika Elektromobilności na koniec kwietnia.

Samochody elektryczne. Ponad 11 tys. jeździ po polskich drogach
(Pixabay)

Licznik Mobilności uruchomiły Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Przez pierwsze cztery miesiące 2020 r. liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in wyniosła 2136 sztuk - o 45 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 r. Tym samym liczba wszystkich zarejestrowanych elektryków to 11 132. Park elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych zwiększył się do 585 sztuk, natomiast autobusów elektrycznych do 252. Rośnie liczba elektrycznych motorowerów i motocykli (na koniec kwietnia - 6740).

Z Licznika wynika, że rozwija się ogólnodostępna infrastruktura ładowania. Pod koniec kwietnia w Polsce funkcjonowało 1131 stacji ładowania pojazdów elektrycznych (2106 punktów). 32 proc. z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 68 proc. wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW - podał PAP Biznes.

Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na sprzedaż samochodów w marcu i kwietniu. - Mimo spadków w ubiegłym miesiącu łączna sprzedaż elektryków w 2020 r. pozostaje wyższa niż w tym samym okresie 2019 r. Sektor elektromobilności jest odporniejszy na skutki pandemii COVID-19 niż segment motoryzacji konwencjonalnej, jednak potrzebuje teraz wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - ocenia dyrektor zarządzający PSPA Maciej Mazur, cytowany przez PAP Biznes.

Zobacz: Gołębiewski traci przez wirusa. "Zakładam, że mogę być bankrutem"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

motoryzacja
gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
zygi
3 lata temu
tylko ropniak
Igy
3 lata temu
Boże, czy autor tych wypocin nie może przynajmniej poprawić błędów stylistycznych i interpunkcyjnych? Przecież tego się czytać nie da!
Robert
3 lata temu
Samochody elektryczne są nieekologiczne.
Strażnik pomy...
3 lata temu
1. Praca zdalna w 100% wyeliminuje potrzeby transportu pracownika/przedsiębiorcy do/z miejsc fizycznego świadczenia pracy. 2. Automatyka procesów dla usług. Odmiejscowione w 100%. 3. Automatyka produkcji dóbr trwałych. Gdziekolwiek. Nadzór zdalny w 100%. 4. Automatyka sprzedaży. Docelowo handel z dostawą w 90%. Automaty sprzedażowe w 10%. Jedyne potrzeby transportowe społeczeństw ograniczą się do realizacji potrzeb kontaktów towarzyskich, kulturalnych, rekreacji i turystyki. Nadchodzi zmierzch prywatnych miejskich środków transportu. Tylko specjalistyczny transport towarowy (także kurierski) plus transport lokalny, krajowy lub międzynarodowy na zasadzie wynajmu pojazdu na określony cel podróży. Rzekłem.
Paweł
3 lata temu
"W Polsce jest zarejestrowanych 11 132 samochody osobowe z napędem elektrycznym, w tym 56 proc. to pojazdy w pełni elektryczne" Kto napisał ten nielogiczny artykuł?