Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tylko u nas. Gdzie zaraził się Andrzej Duda? Służba Ochrony Państwa: nie od nas

Rzecznik SOP w rozmowie z money.pl nie potwierdza doniesień, jakoby prezydent Andrzej Duda miał zarazić się koronawirusem od ochraniających go funkcjonariuszy. Zapewnia, że SOP monitoruje spotkania Dudy i członków rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent RP Andrzej Duda i szef KPRM Michał Dworczyk podczas wizyty na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Na terenie obiektu powstaje tymczasowy szpital w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. (Fot: Andrzej Lange)

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem - poinformował rzecznik prezydenta. Dodał, że wielu pracowników kancelarii prezydenta udało się na kwarantannę.

- Widziałem informacje, jakoby prezydent miał się zarazić od funkcjonariusza SOP. Nie potwierdzam, tego po prostu nie wiemy – mówi w rozmowie z money.pl rzecznik tej formacji, ppłk Bogusław Piórkowski.

Koronawirus w Polsce. Zarażonych będzie znacznie więcej. Ekspert mówi o badaniach

- Nasi funkcjonariusze są kierowani na kwarantannę, izolację, badania. Procedury są zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, o naszych wewnętrznych nie mogę mówić. Stosujemy się głównie do zaleceń GIS – dodaje Piórkowski.

Jednocześnie zapewnia, że SOP realizuje swoje ustawowe obowiązki i zapewnia ochronę m.in. prezydenta.

W obliczu doniesień o zakażeniu prezydenta szczególną uwagę budzą wczorajsze spotkania Andrzeja Dudy – pojawił się na przykład na tzw. budowie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. Był tam w towarzystwie m.in. Mariusza Kamińskiego (ministra spraw wewnętrznych), Michała Dworczyka (szefa kancelarii premiera), Pawła Solocha (szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego).

Jak Polska wypada na tle Europy? Niestety nie mamy się czym chwalić
Koronawirus w Polsce i na świecie. Niemcy biją rekordy i wciąż są w lepszej sytuacji niż my

Obecni byli także dr Artur Zaczyński ze szpitala MSWiA (koordynuje tę tymczasową placówkę) oraz Włodzimierz Dola (prezes spółki PL.2012+ zarządzającej stadionem). Nie wiadomo z kim spotykali się później i czy mogli poszerzyć listę osób zakażonych.

Rzecznik SOP podkreśla, że nie może mówić o tym, kto i kiedy się z kim spotykał.

- Zapewniam jednak, że monitorujemy spotkania i sytuację – dodał ppłk Piórkowski.

Przed wizytacją na stadionie, Andrzej Duda spotkał się też z Igą Świątek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2020

olapan Dworczyk ma trochę za ciasne spodnie, niedobrze to wygląda.

24-10-2020

janNa lewiźnie był na Żoliborzu .

24-10-2020

MielnoŚciema

Rozwiń komentarze (426)