Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KBB
|

Tylko u nas. Gdzie zaraził się Andrzej Duda? Służba Ochrony Państwa: nie od nas

426
Podziel się

Rzecznik SOP w rozmowie z money.pl nie potwierdza doniesień, jakoby prezydent Andrzej Duda miał zarazić się koronawirusem od ochraniających go funkcjonariuszy. Zapewnia, że SOP monitoruje spotkania Dudy i członków rządu.

Tylko u nas. Gdzie zaraził się Andrzej Duda? Służba Ochrony Państwa: nie od nas
Prezydent RP Andrzej Duda i szef KPRM Michał Dworczyk podczas wizyty na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Na terenie obiektu powstaje tymczasowy szpital w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. (PAP, Andrzej Lange)
bDXOYjZx

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem - poinformował rzecznik prezydenta. Dodał, że wielu pracowników kancelarii prezydenta udało się na kwarantannę.

- Widziałem informacje, jakoby prezydent miał się zarazić od funkcjonariusza SOP. Nie potwierdzam, tego po prostu nie wiemy – mówi w rozmowie z money.pl rzecznik tej formacji, ppłk Bogusław Piórkowski.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zarażonych będzie znacznie więcej. Ekspert mówi o badaniach
bDXOYjZz

- Nasi funkcjonariusze są kierowani na kwarantannę, izolację, badania. Procedury są zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, o naszych wewnętrznych nie mogę mówić. Stosujemy się głównie do zaleceń GIS – dodaje Piórkowski.

Jednocześnie zapewnia, że SOP realizuje swoje ustawowe obowiązki i zapewnia ochronę m.in. prezydenta.

W obliczu doniesień o zakażeniu prezydenta szczególną uwagę budzą wczorajsze spotkania Andrzeja Dudy – pojawił się na przykład na tzw. budowie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. Był tam w towarzystwie m.in. Mariusza Kamińskiego (ministra spraw wewnętrznych), Michała Dworczyka (szefa kancelarii premiera), Pawła Solocha (szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego).

bDXOYjZF

Obecni byli także dr Artur Zaczyński ze szpitala MSWiA (koordynuje tę tymczasową placówkę) oraz Włodzimierz Dola (prezes spółki PL.2012+ zarządzającej stadionem). Nie wiadomo z kim spotykali się później i czy mogli poszerzyć listę osób zakażonych.

Rzecznik SOP podkreśla, że nie może mówić o tym, kto i kiedy się z kim spotykał.

- Zapewniam jednak, że monitorujemy spotkania i sytuację – dodał ppłk Piórkowski.

bDXOYjZG

Przed wizytacją na stadionie, Andrzej Duda spotkał się też z Igą Świątek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXOYkaa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(426)
azazel
6 miesięcy temu
... zaraził się na mszy porannej ...
lkasnw
6 miesięcy temu
łóżka wyciągnięte ze skansenu z Ochli.
Aaaaaa
6 miesięcy temu
Niech sprawdzą, w jakich kosciołach przed zarażeniem klęczał i jaki ksiądz mu komunię podawał...
bDXOYkab
Trump
6 miesięcy temu
Zaraził się od TK krótko mówiąc ściema do potęgi entej.
lonia
6 miesięcy temu
to jedno wielkie klamstwo.kaczynski,duda na kwarantannie,pochowali sie bo boja sie tego co sie dzieje.jak mozna sie zarazic bedac w maseczcze i rekawiczkach.to w koncu co ma nas chronic, bzzzdura.
...
Następna strona