Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany

Smartfon na lata - o czym pamiętać po jego zakupie?

4
Podziel się:

Użytkowników smartfonów można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to osoby zawsze chcące być „na czasie”, przez co zmieniają swoje urządzenia około co rok. Druga grupa, bardziej przezorna, stara się wybrać model, który będzie w stanie dobrze służyć przez kilka lat. Co robi druga grupa, by telefon długo był sprawny? Wystarczy przestrzegać kilku prostych wskazówek!

Smartfon na lata - o czym pamiętać po jego zakupie?
(materiały partnera)

Ogrom możliwości, jakie daje używanie smartfona sprawia, że o kłopoty z urządzeniem nie jest trudno. Może ono upaść, paść ofiarą niebezpiecznego oprogramowania, a nawet nie wytrzymać obciążenia nowoczesnych aplikacji. Używanie telefonu jest pewnego rodzaju przywilejem, do którego każdy powinien podejść odpowiedzialnie. Chodzi przecież o urządzenia warte nawet kilka tysięcy złotych!

Istotną sprawą w przypadku długości użytkowania jest sam model telefonu. Nie da się zaprzeczyć, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup flagowego urządzenia, czyli najlepszego, który oferuje w danej chwili marka. Dlaczego to istotne? Do produkcji takiego smartfona producent podchodzi z największą dbałością o szczegóły. To, w połączeniu z umieszczeniem w nim najlepszych na dany moment podzespołów sprawia, że telefon będzie mógł działać równie dobrze np. za dwa lata, jak w momencie premiery. Nie bez powodu można na ulicach spotkać osoby, które nadal korzystają ze słynnego modelu marki Apple – iPhone 5S, a ten miał przecież swoją premierę jeszcze w 2013 roku! Oczywiście, poza samymi urządzeniami istotna jest dbałość o nie.

Jak dbać o telefon?

Obrażenia mechaniczne

Kiedy zakupisz nowe urządzenie, to nie zwlekaj z zakupem etui. Dla niektórych osób to mało estetyczny dodatek. Zwłaszcza pod kątem np. ciekawego wzornictwa samego urządzenia. Można jednak zakupić etui przezroczyste, które każdy doceni, kiedy telefon pierwszy raz upadnie na ziemię.

Dzisiejsze flagowce mają nie tylko szklany ekran, ale również tył. To estetyczne rozwiązanie sprawia, że smartfon jest bardziej narażony na obrażenia podczas upadku. Uderzenie o twarde podłoże może skończyć się pojawieniem brzydkich odprysków, a kiedy dotyczy ekranu, to najpewniej będzie się wiązał z koniecznością wymiany wyświetlacza. Taka usługa nieraz kosztuje kilkaset złotych, czasem ponad tysiąc. Etui natomiast może uchronić ekran, ponieważ wystaje ponad jego poziom. Dzięki temu uderzenie oprze się o ramki np. silikonowej obudowy.

Dodatkowo powinno się zabezpieczyć za pomocą szkła hartowanego, które stanie się tarczą ekranu. Kiedy telefon spadnie z dużej wysokości, to właśnie szyba zabezpieczająca powinna się stłuc, natomiast wyświetlacz nie ulegnie uszkodzeniu.

Bateria

W dzisiejszych czasach producenci zamykają szczelnie obudowy telefonów, dlatego samodzielna wymiana baterii nie jest już tak prosta, jak kiedyś. Rosną przez to również koszty. Nieprawidłowe użytkowanie urządzenia może zmniejszyć żywotność baterii, przez co konieczne będzie ładowanie co kilka godzin. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie – jak dbać o baterię telefonu? Przede wszystkim nie powinno się wystawiać urządzeń na skrajne temperatury. Zimą lepiej jest trzymać smartfon w kieszeni. Nie powinno się też ładować go na grzejniku. Na baterię negatywnie wpływa również rozładowywanie go do zera. Zamiast tego znacznie lepiej jest często podłączać urządzenie do ładowania do około 80-90 procent. Pamiętaj, by korzystać wyłącznie z pewnych ładowarek.

System

W tym przypadku zdania są podzielone. Oczywiście, instalowanie nowszej wersji systemu jest dobre dla urządzenia pod kątem dostępności nowych funkcji itd. Jednak może się okazać, że aktualizacja może przyczynić się do zwolnienia telefonu. Bierze się to głównie z większych wymagań sprzętowych takowego oprogramowania. Z tego powodu, przed aktualizacją starego telefonu należy odpowiednio się upewnić, czy aby nie przyczyni się to do gorszej funkcjonalności smartfona. Na pewno w internecie można znaleźć sporo informacji na temat poszczególnych telefonów.

Dobrym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie smartfona. Dzięki temu nawet w przypadku awarii użytkownik nie zostanie obarczony wysokimi kosztami naprawy.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(4)
diego
3 lata temu
koniecznie o etui, już parę razy zapomniałem i potem się zemściło. tym bardziej warto bo teraz w empiku te złote poniedziałki i jest dużo promocji między innymi na etui. nawet pod kątem gwiazdki to fajne prezenty
Piotr
3 lata temu
Telefon sam nie upada, tylko wypada z dziurawych dłoni, albo spada przez ślepotę użytkownika. Ja mam dłonie i oczy sprawne i nie mam w zwyczaju upuszczać przedmiotu za kilka koła.
Zupełnie nikt
3 lata temu
Żadne ubezpieczenie, koszt ubezpieczenia to wartość 2 letniego telefonu, więc rachunek jest prosty. Zepsuł się upadł, kupuje kolejny nowy. Poza tym ubezpieczenia telefonów to bzdury. Ubezpieczyciele odmawiają wypłaty odszkodowania
Efekt
3 lata temu
Powiem tak, nie kupuję na lata góra na 2. Szybki na ekran są dla tych co mają dziurawe ręce, normalnie bez dodatków lepiej dotyk działa. A case to dla mnie kwestia tego czy telefon jest śliski, bo jak jest to trzeba jakieś etui żeby z rąk nie wpadł