Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Spór o 500+ w rządzie. Beata Szydło do Emilewicz: trzymam za słowo

147
Podziel się:

500+ i bon turystyczny stały się gorącymi tematami po wywiadzie, jakiego udzieliła money.pl Jadwiga Emilewicz, sugerując zmiany w rządowych programach socjalnych. Wypłacanie dodatku dla rodzin w postaci bonu spotkało się z ostrą reakcją Beaty Szydło. Minister rozwoju wycofała się deklaracji. Była premier zapowiada, że będzie panią minister "trzymała za słowo".

Beata Szydło, była premier a obecnie europosłanka.
Beata Szydło, była premier a obecnie europosłanka. (East News)
bEECUikB

"Cieszy mnie, że wicepremier Jadwiga Emilewicz zapewniła, że nie ma żadnych planów modyfikacji programu Rodzina 500 plus, a zwłaszcza zastąpienia pieniędzy dla rodzin "bonami". Trzymam za słowo, że w ten program nikt nie będzie ingerował" - napisała na Facebooku Beata Szydło.

To rekcja na zapewnienia wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, która wycofywała się z deklaracji, jakie padły w wywiadzie z money.pl.

bEECUikD

"Program 500+ to jeden z najważniejszych programów społecznych zrealizowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. To też efekt osobistej determinacji Beaty Szydło. Wszyscy widzimy jego pozytywny wpływ dla polskich rodzin i naszej gospodarki. Dlatego nie zamierzamy nic w nim zmieniać" - napisała Emilewicz na Twitterze.

Zobacz także: 500+ też w formie bonu. Emilewicz: tą drogą chcemy iść

Przypomnijmy, że burzę w rządzie wyłowy sugestie, że po sukcesie bonu turystycznego obóz władzy chciałby w podobny sposób wypłacać również inne świadczenia. W piątek w programie "Money. To się liczy" padło pytanie, czy może chodzić chociażby o 500+ czy 300+, Emilewicz odpowiedziała, że "tą drogą rząd chciałby iść".

bEECUikJ

- Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - argumentowała wicepremier.

Mało tego, wcześniej w podobnym tonie wypowiadała się również prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Także w money.pl. Jeszcze w niedzielę na takie sugestie ostro zareagowała Beta Szydło, która wprost napisała, że to pomysł "zły i pozbawiony uzasadnienia".

- Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą! - zaznaczyła.

bEECUikK

Nie trzeba było długo czekać, aby swoje dorzucił również Zbigniew Ziobro. W poniedziałek po południu minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski podkreślił że "pomysł zamiany wypłat 500+ na bony nie był konsultowany z Solidarną Polską i nigdy nie uzyska naszego poparcia".

Warto jednak zauważyć, że było to już kilkanaście godzin po tym, jak z wywiadu w money.pl wytłumaczyła się minister rozwoju. Jak widać, nie do końca przekonała tym Zbigniewa Ziobrę, który postanowił jasno sprzeciwić się takiemu pomysłowi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEECUile
KOMENTARZE
(147)
nor
rok temu
PiS wyrządził niestety krzywdę wielu kobietom, bo rodzą one więcej dzieci za jałmużnę, ale wiele z nich odeszło z pracy i nie może niekiedy do niej wrócić. Poza tym wielu, często młodych, zamiast ładnie i stylowo wyremontować dom albo kupić książkę do szkoły po prostu przepija to 500 plus.
Znawca
rok temu
Program to wspieranie bezrobocia pomyslcie do czego doprowadzicie za kilka lat jak Ci ludzie np majacy 3 -4 dzieci przyzwyczaili sie do takiej gotowki a jak ich dsieci dorosna to grunt straca pod nogami o tym pomyslcie
Koi
rok temu
Pani szydło to co pani wymyśliła jest dobre dla rodziców ale nie dla dzieci, niechże pani o przytomnieje i się nie puszy
bEECUilf
Art
rok temu
Brawo Beata walczcie o 500+ w gotówce bo inaczej już nigdy nie wygracie żadnych wyborów...
r3al
rok temu
szydlo byla na szkoleniach w usa co sie dziwić tam pan powiedział jej jak dzielic Polaków
...
Następna strona