Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Spór o 500+ w rządzie. Beata Szydło do Emilewicz: trzymam za słowo

147
Podziel się

500+ i bon turystyczny stały się gorącymi tematami po wywiadzie, jakiego udzieliła money.pl Jadwiga Emilewicz, sugerując zmiany w rządowych programach socjalnych. Wypłacanie dodatku dla rodzin w postaci bonu spotkało się z ostrą reakcją Beaty Szydło. Minister rozwoju wycofała się deklaracji. Była premier zapowiada, że będzie panią minister "trzymała za słowo".

Beata Szydło, była premier a obecnie europosłanka.
Beata Szydło, była premier a obecnie europosłanka. (East News)
bDTWEmKZ

"Cieszy mnie, że wicepremier Jadwiga Emilewicz zapewniła, że nie ma żadnych planów modyfikacji programu Rodzina 500 plus, a zwłaszcza zastąpienia pieniędzy dla rodzin "bonami". Trzymam za słowo, że w ten program nikt nie będzie ingerował" - napisała na Facebooku Beata Szydło.

To rekcja na zapewnienia wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, która wycofywała się z deklaracji, jakie padły w wywiadzie z money.pl.

bDTWEmLb

"Program 500+ to jeden z najważniejszych programów społecznych zrealizowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. To też efekt osobistej determinacji Beaty Szydło. Wszyscy widzimy jego pozytywny wpływ dla polskich rodzin i naszej gospodarki. Dlatego nie zamierzamy nic w nim zmieniać" - napisała Emilewicz na Twitterze.

Zobacz także: 500+ też w formie bonu. Emilewicz: tą drogą chcemy iść

Przypomnijmy, że burzę w rządzie wyłowy sugestie, że po sukcesie bonu turystycznego obóz władzy chciałby w podobny sposób wypłacać również inne świadczenia. W piątek w programie "Money. To się liczy" padło pytanie, czy może chodzić chociażby o 500+ czy 300+, Emilewicz odpowiedziała, że "tą drogą rząd chciałby iść".

bDTWEmLh

- Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - argumentowała wicepremier.

Mało tego, wcześniej w podobnym tonie wypowiadała się również prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Także w money.pl. Jeszcze w niedzielę na takie sugestie ostro zareagowała Beta Szydło, która wprost napisała, że to pomysł "zły i pozbawiony uzasadnienia".

- Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą! - zaznaczyła.

bDTWEmLi

Nie trzeba było długo czekać, aby swoje dorzucił również Zbigniew Ziobro. W poniedziałek po południu minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski podkreślił że "pomysł zamiany wypłat 500+ na bony nie był konsultowany z Solidarną Polską i nigdy nie uzyska naszego poparcia".

Warto jednak zauważyć, że było to już kilkanaście godzin po tym, jak z wywiadu w money.pl wytłumaczyła się minister rozwoju. Jak widać, nie do końca przekonała tym Zbigniewa Ziobrę, który postanowił jasno sprzeciwić się takiemu pomysłowi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDTWEmLC
KOMENTARZE
(147)
magda
9 miesięcy temu
Za rozpijanie społeczeństwa i tragedie rodzinne, gdzie dzieci wypadają z okien a rodzice pijani, ktoś jest winien za kupowanie sobie głosów i koryt, powinni odpowiadać karnie, talon był by najlepszym rozwiązaniem.
Maria
9 miesięcy temu
Pani Szydło, czego się Pani obawia? Bon ma byc na dzieci bo tak pani wymyśliła ale niestety rodzice dawno już o tym zapomnieli i zamiast na zeszyty, pisaki, strój na wf wydają kasę na spłatę traktora.... wiem co pisze bo w szkole pracuje i widzę ile dzieci nie ma zeszytu bo mama nie kupiła a jak zwróciłam uwagę matce to powiedziała, ze ona ma prawo wydawać te pieniądze na co chce i niekoniecznie na zeszyty. Pani Emilewicz bardzo dobrze myśli, jeśli bedzie to bon to pójdzie to zgodnie z Pani myślą na dzieci a nie na spłaty kredytów i gorzałę itp.
olik
9 miesięcy temu
Program 500+ to jedyne co trzyma PIS przy władzy.
bDTWEmLD
rodzic
9 miesięcy temu
To był błąd 500+ powinno być w talonach i wydane na konkretne rzeczy dla dzieci. A korzysta patologia bo reszta rodziców odkłada na konto.
NIE WIERZE
9 miesięcy temu
JEZUSIE JAK TO EMILEWICZ SIE WYSTRASZYLA SZYDLO,,,,WSTYD PANI EMILEWICZ, ROZUMIEM PREZESA SIE PANI BOI ALE SZYDLO
...
Następna strona