Notowania

bitcoin
18.01.2019 10:50

Świętuj 10 rocznicę powstania Bitcoina 26.01 w Warszawie

31 października 2008 roku nikomu nieznana osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto opublikowała 9-stronnicowy dokument, w którym opisywała system przesyłania elektronicznych tokenów. Dwa miesiące później powstał pierwszy blok, który zapoczątkował istnienie Bitcoina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

10 lat temu nikt nie pomyślałby, że wpis na jednym z forów internetowych może zainicjować rewolucję na miarę dwudziestego pierwszego wieku. „I’ve been working on a new electronic cash system that’s fully peer-to- peer, with no trusted third party…” miało wkrótce zmienić świat.

Dokładnie 3 stycznia 2009 r. został wydobyty pierwszy blok Bitcoina, a wraz z nim pojawiły się na świecie pierwsze jednostki BTC. 9 dni po wykopaniu bloku genezy odbyła się pierwsza transakcja między Satoshi Nakamoto, a Halem Finneyem. W początkowym okresie Bitcoina kopała garstka entuzjastów, na domowych komputerach z wykorzystaniem mocy swoich procesorów. Dziennie można było wykopać kilkaset lub nawet kilka tysięcy nic wtedy niewartych BTC.

Tak rozpoczęła się cała historia, od której początku mija 10 lat. W ciągu tej dekady wydarzyło się naprawdę wiele, zaczynając od zamówienia pizzy za 10 000 BTC poprzez powstające
i upadające giełdy, ataki hackerskie, głośne skandale, przyprawiające o zawał bańki spekulacyjne czy pojawianie się regulacji prawnych zakazujących, jak i legalizujących kryptowaluty w różnych krajach na świecie. Obecnie jesteśmy rok po ustanowieniu przez Bitcoina swojego ATH, sięgającego 20 000 USD, jakże odległego z perspektywy obecne wyceny.

Portal poświęcony kryptowalutom oraz technologii Blockchain Bithub.pl wraz z kantorem kryptowalut FlyingAtom organizuje 26 stycznia 2019 w Warszawie, konferencję poświęconą przypadającej w tym czasie 10 rocznicy powstania Bitcoina. Konferencja 10 lat Bitcoina to całodzienne wydarzenie, połączone z galą rozdania Nexusów (nagród branżowych) oraz after party pod hasłem „To The Moon”. Cześć konferencyjną oraz galę rozdania Nexusów przedzieli występ kabaretowy Marcina Dańca.

Konferencja z okazji 10 urodzin Bitcoina odbędzie się pod koniec stycznia w warszawskim teatrze Palladium, natomiast na after party uczestnicy przeniosą się do klubu Hybrydy. Wśród prelegentów znajdują się liderzy polskiej branży oraz zaproszenie zagraniczni goście. 26.01 w Warszawie będzie można posłuchać wystąpień m.in. Mariusza Sperczyńskiego pomysłodawcy i założyciela giełdy bitSecurities oraz Bitmarket, Roberta Wiecko COO w Dash Core Group Inc, firmie odpowiedzialnej za development kryptowaluty Dash czy Jacka Czarneckiego prawnik działający obecnie jako legal counsel w MakerDAO. Swoje wystąpienia będą mieli też Grant Blaisdell (Coinfirm), Holder Klein (Decred), Tomasz Drwięga (Parity Technologies), Jakub Zarembiński (Tokenika), Artur Wiśniowski (Sapiency), Damian Dzienio (Flyingatom), Mateusz Klemczak (Pacific), Marek Kirejczyk (Universal Login) czy Rafał Zaorski (JTS).

Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie internetowej konferencji: 10latbitcoina.com.pl. Bilety dostępne są w dwóch wersjach, zwykłych oraz VIP. W skład normalnego biletu wchodzi udział w konferencji, udział w gali rozdania nagród, udział w after party oraz obiad podczas przerwy obiadowej. Decydując się na zakup biletu VIP, otrzymujemy wszystko to, co zawiera podstawowy bilet oraz: Miejsce w strefie VIP znajdującej się na Sali teatru, Open Bar z whiskey oraz catering z „Pora na Pola” podczas trwania konferencji oraz open bar na after party.

Ceny biletów zaczynają się od 300 zł w zależności od miejsca na sali. Do 19 stycznia można je nabyć z 25% zniżką, tak więc wejście na konferencję można nabyć już za 225 zł.

Jednym z kluczowych elementów zwiększania adopcji Bitcoina jest przyjmowanie płatności w kryptowalutach. Organizatorzy wydarzenia celebrującego BTC w pełni zdają sobie z tego sprawę, dlatego wszystkie osoby pragnące uczestniczyć w konferencji “10 lat Bitcoina” mogą dokonać zakupu biletów poprzez oficjalną stronę www.10latbitcoina.com.pl oraz bezpośrednio w sklepie www.FlyingAtom.shop z możliwości dokonania płatności w Bitcoinie!

Pula biletów w tej formie zakupu jest ograniczona dlatego zachęcamy wszystkich “krypto-ewangelistów” do wsparcia rynku właśnie w tej formie. Zachęcamy również do zapoznania się z szerokim asortymentem produktów dostępnych w sklepie: monety, koszulki, kubki, smycze, portfele i wiele innych.

Organizacja konferencji jest możliwa dzięki wsparciu sponsorów. Główny ciężar finansowy wziął na siebie kantor kryptowalut FlyingAtom wraz ze sponsorem wspierającym, czyli firmą Devchain. Devchain jest Polską firmą programistyczną specjalizującą się w projektowaniu aplikacji internetowych opartych o sieć Blockchain.

Najbliższa taka okazja na świętowanie dopiero za 10 lat, więc nie warto przegapić swojej szansy. Nie zwlekaj, kup bilet już dziś!

Tagi: bitcoin
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2019

dwawaKupujcie bitcony kupjcie jak ciepłe bułeczki. Każdy zarobi jak w Bezpiecznej Kasie Oszczędności albo amber gold hehehehhehehe

Rozwiń komentarze (1)