Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Oktawian Góral
|

Szczyt G7: odbudowa świata oraz przekazanie szczepionek

101
Podziel się:

W niedzielę zakończył się szczyt G7 w Carbis Bay w Kornwalii. Liderzy najbogatszych państw świata zobowiązali się do wspólnej odbudowy świata po pandemii koronawirusa. Padły też ustalenia, co do przekazania szczepionek przeciwko COVID-19 biedniejszym państwom.

Szczyt G7: odbudowa świata oraz przekazanie szczepionek
Szczyt G7 w Kornwalii (GETTY, Anadolu Agency)

Liderzy najbogatszych państw świata zakończyli zjazd szczytu G7 w Kornwalii w niedzielę, 13 czerwca. W opublikowanym komunikacie końcowym wskazano, że uczestnicy obligują się do wspólnej odbudowy świata po pandemii koronawirusa.

W dokumencie wymieniono sześć głównych obszarów działań. Przywódcy zobowiązali się do wzmocnienia wysiłków na rzecz zakończenia obecnej pandemii i zapobiegania przyszłym, do kontynuowania wspierania gospodarek w wychodzeniu z kryzysu, do wspierania bardziej wolnego i sprawiedliwego handlu ze sprawiedliwszym systemem podatkowym, do zapobiegania zmianom klimatycznym, w tym do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r., do pomocy w inwestycjach infrastrukturalnych w krajach rozwijających się oraz do wspierania na świecie wspólnych wartości, takich jak demokracja, równość czy prawa człowieka.

Zobacz także: Paszport covidowy. Jak zdobyć certyfikat COVID-19? Pokazujemy krok po kroku

Ponadto przywódcy państw grupy G7 zgodzili się na przekazanie ponad miliarda dawek szczepionek przeciw Covid-19 uboższym krajom poprzez program COVAX lub bezpośrednio - poinformował brytyjski premier Boris Johnson w niedzielę podczas konferencji prasowej kończącej szczyt.

Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu G7 Stany Zjednoczone zapowiedziały kupienie 500 mln dawek szczepionki firmy Pfizer i przekazanie ich uboższym krajom, a Wielka Brytania - przekazanie ze swoich nadwyżek co najmniej 100 mln dawek. (PAP)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(101)
Dno
2 lata temu
TO byl szczyt Hamstwa ! Nic wiecej
Wlasnie
2 lata temu
Do WiezENIA iszcz KORPORACJA . KAZDEN ROBI DLA zysku NIKT DLA POMOCY ludzkiej. JAK TO ZROZUMIESZ TO WSZYSTKO ZROZUMIESZ.
Be Like Noah
2 lata temu
widząca: Gisella Cardia : ............... “Drogie dzieci, dziekuję za wysłuchanie mojego wezwania w waszym sercu. Proszę byście nigdy nie porzucali modlitwy. Będzie to jedyna broń która was ochroni. Kościół jest bliski starciu, biskupi przeciwko biskupom, kardynałowie przeciw kardynałom. Módlcie się za Amerykę, gdyż będą wielkie konflikty z Chinami. Dzieci moje, proszę byście zrobili zapasy żywności przynajmniej na trzy miesiące. Już wam mówiłam, że iluzją będzie darowana wam wolność. Będziecie jeszcze raz zmuszeni pozostawać w waszych domach, lecz ten czas będzie gorszy, bo wojna domowa jest blisko. Nowy porządek świata już zaplanował wszystko, i będą chcieli zmanipulować wasze DNA i wasze umysły. To jest plan szatana, przypominam wam, uważajcie na szczepionki. Dzieci moje, nie gromadźcie pieniędzy, gdyż nadejdzie dzień, że nie będziecie mogli nic kupić. Głód będzie silny, a ekonomia wkrótce zostanie zniszczona. Módlcie się i pomnażajcie wieczerniki modlitwy, poświęćcie wasze domy i przygotujcie w ich wnętrzach ołtarze. To są ostrzeżenia na te czasy, otwórzcie wasze serca i wpuśćcie płomień miłości Mojego Syna, Jezusa. Nie bądźcie dalecy od Boga. Teraz wszystko zależy od waszego wyboru. Teraz was błogosławię, w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen.”
COVID = fake
2 lata temu
Wkrótce Apokalipsa położy kres złu !!! ... Wszystkich , którzy aktualnie prowadzą światową akcję covidowa - służą tymczasowemu władcy tego świata - czeka okrutna śmierć ... Oni już wiedzą , że czasu mają b. mało ...
Plandemia
2 lata temu
Dlaczego cena ropy tak drastycznie rośnie ? ? ? .......... Zaplanowany jest dwukrotny atak na Iran ... Dopiero po drugim ataku Iran odpowie kontratakiem ... Jeżeli tak będzie to z Izraela nie wiele zostanie .. Niestety ... faktycznie taki jest plan ... Atak na Iran ... I to dwukrotnie ... Ale Iran jest na to przygotowany ... I po drugim ataku nastąpi kontratak ... W konsekwencji z Izraela nie wiele zostanie . ... Na południu Polski i na Ukrainie już przygotowania robią na przyjęcie tych - izraelskich - "uchodźców" ... ...
...
Następna strona