Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef Ryanaira krytykuje pomysł obowiązkowej kwarantanny. "Nie ma podstaw naukowych, że to skuteczne"

"Rozkazywać to można w Chinach, nie tu" – to jeden z komentarzy po tym, jak Ryanair ogłosił, że podróżni będą musieli przez cały lot mieć na twarzy maseczkę. Szef taniej linii krytykuje z kolei pomysł rządu: 14-dniowa kwarantannę dla przylatujących do Wielkiej Brytanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Nie można odmrażać turystyki i jednocześnie oczekiwać, że ludzie po powrocie przez 2 tygodnie będą w kwarantannie - przekonuje prezes Ryanaira

Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych nie przekonuje Brytyjczyków. Po tym, jak linia Ryanair zapowiedziała, że noszenie maseczek będzie obowiązkowe w trakcie całej podróży, zdenerwowani klienci odpowiedzieli w mediach społecznościowych, że "to Wielka Brytania, a nie Chiny i nam nakazać niczego nie można" czy wprost zapowiadali, że dopóki będzie istniał obowiązek, ich noga nie postanie w samolotach Ryanair.

Lotom międzynarodowym będzie towarzyszyć "nowa normalność".
Loty wrócą w trzech fazach. Pierwsza rusza od 1 czerwca

Zwolennikiem noszenia maseczek jest znany z kontrowersyjnych poglądów prezes firm Michael O'Leary. Przekonuje, że zakrywanie ust i nosa skutecznie eliminuje rozprzestrzenianie się COVID-19, zresztą stosowne instrukcje, grafiki i filmiki znalazły się również na stronie przewoźnika.

Prezes krytykuje natomiast propozycję rządu brytyjskiego, by wszyscy przybywający z zagranicy musieli przejść obowiązkową 14-dniowa kwarantannę.

- Europejczycy mogą podróżować bezpiecznie dzięki temu, że noszą maseczki i będą kontrolowali temperaturę, ale nie ma żadnych dowodów naukowych, że 14-dniowa kwarantanna jest skuteczna – denerwuje się O'Leary, cytowany przez serwis Express.co.uk.

Jego zdaniem oczekiwanie od pasażerów samolotów, by się izolowali przez dwa tygodnie jest niesprawiedliwe, skoro obowiązek taki nie jest nałożony na podróżujących pociągami czy metrem – w których to środkach transportu publicznego utrzymywanie dystansu jest trudniejsze niż w samolocie.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki. Otwarte kawiarnie. "Nie będziemy się otwierać dla 10 osób"

Na pokładzie samolotu znalazło się 178 obywateli Ukrainy.
Koronawirus. Do Polski przyleciał samolot z pracownikami z Ukrainy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2020

OszukanyKasę niech mi odda cwaniaczek

25-05-2020

Oszukany przez RyanairKasę niech odda.

25-05-2020

PabloCo do kwarantanny ma rację. Kwarantanny zabiją turystykę. Ja np. nie polecę do Polski na wakacje bo po powrocie musiał bym siedzieć dwa tygodnie w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)