Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Szybciej nad morze. Powstaną kolejne odcinki S5

5
Podziel się:

Budimex od lat prowadzi projekty z zakresu infrastruktury dróg, dzięki którym kierowcy mogą szybciej dostać się do obranego celu. Tym razem, lider branży budowlanej wykona odcinek drogi ekspresowej w województwie kujawsko-pomorskim.

Szybciej nad morze. Powstaną kolejne odcinki S5
Szybciej nad morze. Powstaną kolejne odcinki S5 (materiały partnera)

Artykuł sponsorowany

Umowa zawarta przez GDDKiA i Budimex dotyczy kontynuacji zaprojektowania i budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku od Węzła Nowe Marzy (bez węzła) do Węzła Dworzysko (z węzłem) o dł. ok. 23,3 km. W ramach kontraktu, spółka budowlana dokończy inwestycję, którą w 29% zrealizował poprzedni generalny wykonawca. Prace budowlane obejmą zakres mostowy, drogowy i branżowy. Droga ma zostać oddana do użytku do końca 2022 r.

Nowa droga połączy Węzeł Nowe Marzy z Węzłem Dworzysko

Podwójny sukces

To nie jedyna inwestycja, którą Budimex zrealizuje na trasie drogi ekspresowej S5. Spółka przedstawiła również najkorzystniejszą ofertę w przetargu GDDKiA na budowę odcinka Ornowo-Wirwajdy o długości ok. 5 km w województwie warmińsko-mazurskim.

- W ciągu jednego tygodnia podpisaliśmy dwie umowy na prace z zakresu infrastruktury drogowej – to dla nas źródło ogromnej satysfakcji. Cieszymy się, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała właśnie nas jako wykonawcę odcinków S5, w województwie kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Tak, jak do tej pory – w pełni zaangażujemy się w projekty, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji dróg ekspresowych – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.

Lider branży, zrealizuje w ramach drugiej inwestycji: budowę dodatkowych jezdni obsługujących teren przyległy, przebudowanie dróg poprzecznych, ale także węzeł Ostróda Zachód. To bardzo ważny projekt z perspektywy infrastruktury drogowej – zarówno dla kierowców lokalnych, jak i z całego kraju. Odcinek Ornowo-Wirwajdy jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu drogi ekspresowej S16. W perspektywie długofalowej – poprzez przyłączenie do drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz – Ostróda, będzie integralną częścią dróg ekspresowych S16 na linii wschód - zachód.

Podpisanie umowy na kolejny odcinek S5

Budimex to główny wykonawca drogowy w Polsce, który realizuje średnio co czwarty kilometr dróg ekspresowych w kraju. Inwestorzy doceniają innowacyjność, profesjonalizm i doświadczenie spółki, która ma na swoim koncie tysiące zrealizowanych inwestycji. Obecnie Budimex prowadzi prace przy układaniu nawierzchni betonowej na A1 Tuszyn-Piotrków oraz buduje odcinek A1 – Kamieńsk – Radomsko. Do zrealizowanych przez lidera projektów infrastruktury drogowej, należą, m.in.: 12,5-kilometrowy odcinek obwodnicy Częstochowy A1 oraz 8-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 na odcinku od Skarżyska-Kamiennej do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Druga inwestycja została oddana do użytku 6 miesięcy przed ustalonym w kontrakcie terminem.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(5)
Adik
2 lata temu
Gdzie jest MAPA ?! Ona dałaby obraz każdemu gdzie te mieściny są . Drogi redaktorze więcej profesjonalizmu i wysiłku . Hmm , no tak . Redaktor to Pan Artykuł o nazwisku Sponsorowany :)))
Luk
2 lata temu
budowane s-19 TO też połączenie PÓŁNOCY Z POŁUDNIEM.
poll
2 lata temu
Pilnie potrzebny trzeci pas ruchu w obie strony na A-4 od granicy zachodniej aż do Krakowa. I tutaj cisza, nic się nie robi a tylko pobiera opłaty.
Old world ord...
2 lata temu
Nad morze z czipem pod skora i jedynie sluszna narracja na ustach ... to juz lepiej bylo w 90tych na trzeciego sie wyprzedzac...
Oko
2 lata temu
Ciekawe komu płacą dole za kontrakty?