Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Szybciej z Krakowa do Zakopanego. Zanim wybudują drogę, trochę czasu jednak upłynie

56
Podziel się:

Szybciej dojedziemy z Krakowa do Zakopanego. Z ulga przyjmą tę wiadomość i mieszkańcy stolicy małopolski, i turyści. Ale nie tak prędko: droga gotowa będzie najwcześniej za 6 lat.

Szybciej z Krakowa do Zakopanego. Zanim wybudują drogę, trochę czasu jednak upłynie
Czas dojazdu z Krakowa do Zakopanego regularnie się skraca, ale wciąż jest pole do popisu (money, Rafał Parczewski)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w poniedziałek program inwestycji dla rozbudowy węzła A4 Kraków Południe, łączącego południową obwodnicę miasta z drogą krajową nr 7, czyli Zakopianką.

- To niezmiernie ważna i oczekiwana przez kierowców inwestycja. Pozwoli zaoszczędzić czas spędzony w pojazdach, ograniczy emisję spalin oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa podróży. Dziś w godzinach szczytu miejsce to jest wąskim gardłem komunikacyjnym aglomeracji Krakowa - powiedział minister infrastruktury.

Niestety, z dobrodziejstw trasy kierowcy skorzystają dopiero w 2026 r.

Zobacz także: Budowa dróg. Rząd chce zbudować ponad 8 tys. km dróg w 10 lat

Harmonogram wygląda następująco: prace przygotowawcze do rozbudowy węzła A4 Kraków Południe zaplanowane są na lata 2020 - 2024, a samą realizację zaplanowano na lata 2025 - 2026.

Dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Tomasz Pałasiński wskazał, że poprawa płynności ruchu na węźle A4 Kraków Południe, łącznicach i dk7 możliwa jest tylko wówczas, gdy zwiększona będzie przepustowość na łącznicach autostrady z kierunku Katowic i Rzeszowa w kierunku Zakopanego. Niezbędne jest uzupełnienie węzła o brakujące łącznice Rzeszów - Centrum Krakowa oraz Centrum Krakowa - Rzeszów.

W ocenie GDDKiA dzięki przebudowie węzła autostradowego i tuż za nim budowie nowego układu komunikacyjnego z węzłem w Libertowie, poprawi się płynność przejazdu i bezpieczeństwo na ważnym dla ruchu tranzytowego, turystycznego i lokalnego odcinku Zakopianki.

W 2015 r. przeprowadzono generalny pomiar ruchu na odcinku Zakopianki między Krakowem i Głogoczowem. Wynika z niego, że trasę tę przejeżdża ponad 40,8 tys. pojazdów na dobę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(56)
Kk
4 lata temu
W 2015 roku był pomiar... I że niby jest aktualny? Zapraszam elyte żeby pojezdzila bez kogutów w godzinach szczytu. Poza tym, cztery lata mają trwać przygotowania a budowa dwa lata?? Czy ktoś to może wytłumaczyć??
gty
4 lata temu
PO budowała mało, ale sprawnie a resztą się po cichu dzielili.
Orzeł
4 lata temu
Tak i wjedziesz do tego zasyfionego Zakopanego pełnego kebabów, smogu...każdy chce od Ciebie "dutki" pizza tania...toaleta 5zł. 20lat plus jeździłem do Zakopanego co wtorek tylko zło. Nie polecam/
WW133`
4 lata temu
Na Zakopiance już gorzej być nie może ! Za dopuszczenie tej drogi do ruchu powinien ktoś siedzieć ! Dlaczego wiec to ma być zła wiadomość czytając nagłówek ?
Gajowy
4 lata temu
100 lat ją będą budowali
...
Następna strona