Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tablety dla listonoszy. Orange wyposaża Pocztę Polską w 20 tys. urządzeń

20 tys. tabletów otrzymali listonosze do przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru dla sądów, prokuratur oraz innych instytucji i firm. To efekt współpracy między Pocztą Polską, Integrated Solutions i Orange Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Poczta Polska)
20 tys. tabletów otrzymali listonosze od Orange.

Nowe tablety dla listonoszy to efekt realizacji części umowy wartej w sumie 116 mln zł w ramach projektu "Mobilny Listonosz". Poczta Polska będzie doposaża pracowników w sprzęt z obsługą przez najbliższe 3 lata. Tablety wykorzystywane są do przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru. Jak podaje PP, z roku na rok liczba takich przesyłek rośnie o ponad 30 proc.

Obecnie listonosze dostarczają średnio miesięcznie około 5 milionów listów z elektronicznym potwierdzeniem odbioru głównie zamawianych przez sądy, prokuraturę oraz innych instytucje czy firmy. Rozwiązanie to umożliwia przekazanie klientowi pełnej informacji o terminie odebrania przesyłki, a także przekazanie obrazu złożonego z podpisu wraz z cechami biometrycznymi. Wszystkie dane o doręczanych przesyłkach klienci otrzymują w pliku elektronicznym w czasie rzeczywistym.

Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

– Umowa przewiduje nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu z zestawem akcesoriów, ale również zapewnia Poczcie Polskiej pełen dostęp do pakietu usług serwisowych, transmisji danych i licencji – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

– Jest to największy tego typu program wdrożeniowy w Europie w ostatnich latach. To dla nas olbrzymia satysfakcja. Tym bardziej, że dzięki temu znacząco poprawi się komfort pracy listonoszy i jakość obsługi naszych klientów. To dla nas olbrzymia satysfakcja. Tym bardziej, że dzięki temu znacząco poprawi się komfort pracy listonoszy i jakość obsługi naszych klientów – dodaje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2020

Kung fu PandaJuż od kilku tygodni wszystkie listy są doręczane przez tablet , coskutkuje regularnym wieszeniem się głównego serwera , średnio 1-2 razy w tygodniu … Czytaj całość

12-08-2020

PocztowiecNa gadżety,na wdrażanie paczkomatow, na elektryczne samochody są pieniądze ale na podwyżki dla pracowników to nie ma.

12-08-2020

podatnik do gazuW dobie wirusa chodzą po ludziach z tabletem i dają elektroniczne pióro do podpisywania ekraniku. Bzdura na resorach i pierwszorzędne siedlisko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)