Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"To inwestycja, która zwróci się milion razy". Prezes Michał Krupiński podsumowuje Davos

- Davos to inwestycja, która zwróci się milion razy - mówi money.pl Michał Krupiński, prezes Pekao. Podczas ostatniego tygodnia spotkał się z klientami i potencjalnymi kontrahentami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Michał Krupiński, od 2017 wiceprezes zarządu Banku Pekao

Jak podkreśla prezes Pekao Michał Krupiński, obecność banku w Davos nie jest fanaberią, ale przede wszystkim biznesową koniecznością.

- Światowe Forum Ekonomiczne to doskonała okazja do spotkania z klientami. Jak podliczyłem, w ciągu Forum mam blisko 50 spotkań z klientami. Obecność w Davos to okazja do rozmowy, na przykład z globalnymi prezesami MasterCard i Visa, czyli z firmami, z którymi na bieżąco pracujemy, z funduszami inwestycyjnymi oraz startupami - mówi money.pl Michał Krupiński. Bank Pekao podczas Światowego Forum Ekonomicznego podpisał również dwie umowy o współpracy.

Pierwsza współpraca to umowa z Warsaw Genomics, spółką biotechnologiczną Uniwersytetu Warszawskiego. Firma tworzy innowacyjne badania genetyczne, które potrafią ocenić ryzyko zachorowania na raka. Sprawdzi, czy zagrożeni są pracownicy banku. W przyszłości usługę dostaną klienci.

Z lewej Paweł Surówka, prezes PZU. Spółka wraz z Pekao (prezes Michał Krupiński w środku) zorganizowała w Davos Dom Polski
Polski najazd na Davos. Prezes PZU zaprasza kolejne firmy do współpracy

Druga to z kolei wspólne działanie z firmą Synerise. Obie firmy rozpoczynają współpracę strategiczną: zaczną od edukacji uczniów i nauczycieli. Kolejnym krokiem jest ułatwienie cyfryzacji małych i średnich przedsiębiorstw. Całość działań będzie wspierać amerykański gigant - Microsoft.

Michał Krupiński, prezes Pekao. Bank w Davos współorganizuje Dom Polski
Polskę nie czeka kryzys gospodarczy, ale na rynku będzie mniej banków. Wszystko przez konsolidację

- Davos jest także okazją, żeby nie tylko brać, ale również dzielić się. Dlatego z wielką chęcią dzielimy się swoim doświadczeniem i słuchamy innych. Miałem okazje uczestniczyć w panelu na temat rewolucji cyfrowej. (…) możemy być dumni, że Polska jest krajem numer trzy w kwestii płatności mobilnych - mówi Michał Krupiński.

Mateusz Morawiecki i Mateusz Ratajczak
W Davos nikt nie zajmuje się polskimi aferami. Morawiecki: Tutaj wszystkich interesuje rozwój

Jednocześnie prezes zaznacza, że Davos to okazja do pokazania własnej, krajowej perspektywy na liczne sprawy. I między innymi w tym celu PZU i Pekao podczas tegorocznego Forum postawiły "Dom Polski", czyli oddzielną przestrzeń do prezentacji kraju i swoich firm. To w "Domu Polskim" polskie firmy organizowały debaty na temat wyzwań przyszłości i gościły potencjalnych kontrahentów.
- Davos to inwestycja, która zwróci się milion razy - podkreśla Michał Krupiński.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2019

mnmZwróci się tak jak 1 mln sam el. 1 mln mieszkań , jak kwota wolna od podatku i waloryzacja progów , tak jak prom w Szczecinie , jak el. atomowa , jak … Czytaj całość

29-01-2019

pamMilion razy? Milion razy, panie Krupiński? Czy Pan jest normalny?

29-01-2019

PiS śmierdzące bagno moralnieWysyp pisowskich dzbanow cd.

Rozwiń komentarze (59)