Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu. Lidia Staroń mówi money.pl, dlaczego go nie poparła

1210
Podziel się:

Prof. Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu. Zagłosowali na niego senatorowie opozycji, ale też trójka senatorów niezależnych. Jednak Lidia Staroń postanowiła wstrzymać się od głosu. - Zrobiłam to, bo chcę pozostać niezależna. Moją partią są ludzie - mówi senator w rozmowie z money.pl.

Lidia Staroń nie zagłosowała za prof. Grodzkim. Teraz tłumaczy swoją decyzję
Lidia Staroń nie zagłosowała za prof. Grodzkim. Teraz tłumaczy swoją decyzję (Forum, Forum)
bEIPKdIR

Prof. Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu X kadencji. Uzyskał 51 głosów, 48 senatorów zagłosowało za kandydaturą Stanisława Karczewskiego.

Grodzki uzyskał poparcie trzech z czterech senatorów niezależnych. Jednak Lidia Staroń wstrzymała się od głosu. Czemu?

- Nie dla mnie są polityczne gry - tłumaczy w rozmowie z money.pl. Zaznacza jednak, że nie była przeciwniczką samej kandydatury prof. Grodzkiego, jednak "chciała pozostać niezależna".

bEIPKdIT

- Nie chcę, aby Senat była areną polityczną. Będę rozmawiała z każdym, kto ma merytoryczne pomysły. Ale na pewno pozostanę niezależna, bo moją partią są ludzie - dodała.

Zobacz także: Tomasz Grodzki dla WP: Senat nie będzie bezmyślnym narzędziem obstrukcji. Obejrzyj wideo:

Senator powiedziała nam jednak, że spodziewała się, że głosowanie zakończy się zwycięstwem Grodzkiego.

bEIPKdIZ

Lidia Staroń zaznaczyła, że w nowej kadencji chce się przede wszystkim zająć sprawami, które są ważne "dla zwykłych ludzi". Do jej priorytetów na należeć między innymi nowa ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych. Senator zapewnia, że "projekt jest już gotowy" - i zamierza go złożyć jak najszybciej.

Lidia Staroń była posłanką od 2005 do 2015 roku. W tych latach była też członkinią Platformy Obywatelskiej. Od 2015 r. jest niezależnym senatorem. W obecnej kadencji została członkinią Koła Niezależnych Senatorów - obok Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Wadima Tyszkiewicza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIPKdJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1210)
AZ
2 lata temu
Niezależna czyli popierająca de facto PiS i jeszcze powiedziała, że nic nie miała przeciw kandydaturze prof. Grodzkiego. Ale jednak nie zagłosowała na niego, tylko się wstrzymała - dziwna niezależność.
MINŻ
2 lata temu
Po, to Pani szła do Senatu żeby głosować albo za albo przeciw. Na moje głosy nie może Pani więcej liczyć!!!!!!
Nie ładnie,
2 lata temu
proszę więcej tego nie robić. Z takim pojęciem niezależności nie należy iść do Senatu, raczej do sklepu, albo urzędu, jako klient. Otrzymała Pani głosy opozycji nie Pisu. Wstrzymywanie się od głosu w sprawie wyboru marszałka nie przyniosło Pani zaszczytu, ale obawę wyborców o przyszłość. Nie ładnie.
bEIPKdJv
ja
2 lata temu
Zdradzila Zdradzila a teraz opowiada bzdury, pisowka
Won
2 lata temu
POPiS hejtownia w ruch. Buractwo.
...
Następna strona