Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|
aktualizacja

TVP: 10 mln zł na nagrody. Z zysku, którego nie wypracowała

137
Podziel się:

Bez potężnego zastrzyku z budżetu – w 2020 roku było to 1,95 mld zł – Telewizja Polska nie miałaby ani grosza zysku. Ale Telewizja uważa, że wyniki uzasadniają wydanie 10 mln zł na nagrody.

TVP: 10 mln zł na nagrody. Z zysku, którego nie wypracowała
Jacek Kurski, prezes TVP, raportuje zysk w wysokości 198 mln zł. (East News)

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, upublicznił niektóre dane ze sprawozdania Telewizji Polskiej za rok 2020. Wynika z nich, że TVP raportuje zysk w wysokości 198 milionów złotych. I planuje przeznaczyć 10 mln zł na nagrody.

Braun pisze, że TVP tego zysku nie wypracowała – bo żyje dzięki rosnącym z roku na rok dotacjom z budżetu państwa.

Zobacz także: Skandal po programie TVP o pandemii. Prof. Simon: "Ktoś musi interweniować"

– Przychody ze środków publicznych, z abonamentu i rekompensaty wyniosły łącznie 2,043 mld zł. W tym abonament 331 milionów zł, a rekompensata z budżetu, w formie papierów wartościowych – 1,712 mld zł. W stosunku do 2019 r. jest to o 584 mln zł więcej z rekompensaty – twierdzi Juliusz Braun.

Z pisma Brauna, przesłanego mediom, wynika, że TVP i tak jest mniej rozrzutna, niż rok wcześniej. W 2019 r. miała bowiem 89 mln zł teoretycznego zysku, z czego na nagrody przeznaczono 15 mln zł.

Średnie wynagrodzenie w TVP, bez dodatków, wyniosło w zeszłym roku 9832 zł. To o 260 zł więcej niż rok wcześniej. Telewizja zatrudnia 2867 osób, o 42 więcej, niż w 2019. Z tej grupy setka jest dyrektorami i doradcami zarządu.

Wynagrodzenia członków zarządu wyniosły w zeszłym roku łącznie 2174 tys. zł, a wynagrodzenia członków rady nadzorczej – 186 tys. zł. W ubiegłym roku było to odpowiednio: 2177 tys. oraz 216 tys. zł.

Na rok 2021 r. TVP planuje stratę w wysokości 250 mln zł, z powodu – jak donosi sprawozdanie – kosztów imprez sportowych i uruchamiania nowych kanałów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(137)
marc
2 lata temu
Kurski to taki cały czas wypasiony , ale głodny kot , zawsze bedzie mial mało.
pyra
3 lata temu
tusk to przedszkola z tym co oni biorą
Jolka
3 lata temu
Jak by tak wszyscy uczciwie płacili to nie były by potrzebni dofinansowania - pieniądze z budżetu ( z naszych podatków ) i nie było by żadnych dopłat , ale jest jak jest.... POpulistów nie brakuje.
Bogdan
3 lata temu
Brawo TVP, wyniki będą lepsze od spodziewanych, coraz więcej ludzi WAS ogląda , a coraz mniej propagandy tvn , tam tylko kłam i nagonka na nasz RZĄD ! Teraz , zacznijcie egzekwować opłaty za korzystanie z telewizji , bo wiele ludzi nie płaci !? a tym samym okradają uczciwych podatników , którzy muszą łożyć - dopłacać za utrzymanie i niezależne funkcjonowanie TVP. = Wprowadzić obowiązek od każdego mieszkania ! Już , dość okradania Polaków - Polski !
pilot czerwon...
3 lata temu
robi się od przewalania stacji ! / ....... dla każdego coś miłego, jest tyle stacji ze nie wiadomo gdzie wskoczyć . / ... więc przestańcie już ryczeć i użalać się nad sobą ze nie ma co oglądać / szczerze __ z Poznania
...
Następna strona