Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

George Soros wzywa UE i MFW do pożyczenia Ukrainie 20 mld dol.

0
Podziel się:

- Poczynania Rosji wobec Kijowa stanowią "zagrożenie egzystencjalne dla Europy" - argumentuje amerykański miliarder George Soros.

George Soros wzywa UE i MFW do pożyczenia Ukrainie 20 mld dol.
(Sebastian Derungs/World Economic Forum)

Amerykański miliarder George Soros wezwał w czwartek Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy do pożyczenia Ukrainie 20 mld dol., argumentując, że poczynania Rosji wobec Kijowa stanowią _ zagrożenie egzystencjalne dla Europy _.

_ - Ze względu na wartości i zasady, na jakich zbudowano Unię Europejską _, należy pomóc Ukrainie, której wyzwanie rzuciła Rosja.

_ - Problem polega na tym, że ani przywódcy, ani mieszkańcy Europy nie pojmują w pełni implikacji tego wyzwania _ - powiedział Soros, który dziś przebywał w Brukseli.

Miliarder i filantrop ocenia, że Ukraina potrzebuje _ natychmiastowego zastrzyku gotówki _ rzędu 20 mld dol. oraz europejskich i amerykańskich gwarancji, które pomogą jej wydłużyć okres spłaty długu.

Soros dodał, że żałuje, iż UE wybrała politykę zaciskania pasa w odpowiedzi na kryzys, ponieważ umocniło to pozycję eurosceptyków, którzy odnieśli sukcesy w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ponadto rygor finansowy nie jest właściwą polityką finansową w okresie wojny, którą prowadzi Ukraina - powiedział.

Ocenił też, że Rosja to _ państwo mafijne _, które jednak _ dowiodło, że jest w pewnym sensie bardziej sprawne, bardziej elastyczne i stale nas potrafi zaskakiwać _.

Zdaniem miliardera sankcje gospodarcze nałożone na Rosję _ są złem koniecznym, które niestety wzmaga trend ku deflacji i depresji w Europie _.

_ - Konieczny jest bodziec dla gospodarki _ - dodał Soros.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zbroi się do wojny z Zachodem Rosyjscy senatorowie pracują nad projektem ustawy, która będzie pozwalała na konfiskowanie majątków europejskich i amerykańskich firm.
Separatysta do Putina: Noworosja upadnie _ To będzie jedna z większych porażek Federacji Rosyjskiej i pociągnie za sobą poważne wstrząsy polityczne _ - ostrzega dywersant Igor Striełkow-Girkin.
Die Welt: To próba kompromitacji Tuska Die Welt pisze, że jeśli wypowiedź Sikorskiego jest prawdziwa, to można mówić o niemoralnej propozycji ze strony Rosji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)