Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niezdrowe jedzenie
11.04.2015 14:32

Niezdrowe jedzenienie. Trwa spór o podatek od chipsów i coca-coli

Podobny podatek wprowadziła wcześniej Finlandia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Hawrot wp.pl)

Czy Flandria wprowadzi podatek od niezdrowych produktów? Nad takim rozwiązaniem zastanawia się rząd niderlandzkojęzycznej części Belgii, ale wątpliwości mają eksperci. Belgijskie media informują, że - według rządowych specjalistów ds. zdrowia - wzrost cen chipsów, słodyczy czy coca-coli, wcale nie zniechęca ludzi do ich kupowania.

Dyskusja na temat tzw. "podatku od tłuszczu" rozgorzała w ubiegłym roku po tym jak Uniwersytet w Gandawie opublikował badania wskazujące, że wprowadzenie dodatkowej opłaty zachęciłoby konsumentów do jedzenia zdrowszej żywności, ograniczyłoby problem otyłości i ryzyko chorób serca. W tym kontekście posłużono się przykładem Finlandii, która zdecydowała się podniesienie cen słodyczy i słodkich napojów już kilka lat temu co rzeczywiście doprowadziło do zmniejszenia spożycia niezdrowych produktów.

Flamandzki rząd poprosił więc specjalną grupę ekspertów, aby przyjrzała się możliwym skutkom wprowadzenia "podatku od tłuszczu" także we Flandrii. Rządowi specjaliści stwierdzili jednak, że nie ma wystarczających dowodów na jego skuteczność.

Czytaj więcej w Money.pl
Coca-Cola opublikowała dobre wyniki Od początku roku akcje spółki potaniały o ponad 2 procent.
Coca-Cola nie zaskoczyła wynikami Zobacz, ile zarobił amerykański gigant z branży spożywczej.
Imiona na etykietach ratują sprzedaż Coli Wszystko zaczęło się w Australii w 2011 roku, bo to tam na sklepowych półkach po raz pierwszy pojawiły się spersonalizowane etykiety.
Tagi: niezdrowe jedzenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, unia, prawo, wiadmości, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz