Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Urzędnicy dostaną dodatkowe 12 dni urlopu. Chodzi tylko o konkretną grupę

9
Podziel się:

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy dotyczącej Państwowej Inspekcji Pracy. Dzięki zmianom cześć pracowników dostanie nawet 12 dni dodatkowego urlopu.

Urzędnicy dostaną dodatkowe 12 dni urlopu. Chodzi tylko o konkretną grupę
Urzędnicy PIP dostaną dodtakowy urlop (Adobe Stock)

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Dzięki zmianom w prawie o Osoby wykonujące czynności kontrolne i mające co najmniej dziesięcioletni staż pracy mają dostać prawo do dodatkowego urlopu w wymiarze sześciu dni roboczych, a po 20 latach – 12 dni.

Nowelizacja ustawy została uchwalona przez Sejm na początku lipca. Projekt został przygotowany przez sejmową Komisję Polityki Społecznej i Rodziny. Była to odpowiedź na petycję skierowaną do Sejmu przez Związek Zawodowy Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy.

Część pracowników PIP, wykonującym czynności kontrolne i mającym co najmniej dziesięcioletni staż pracy na stanowiskach związanych z wykonywaniem tych czynności, prawa do dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach 12 dni.

Zobacz także: Logistyka poturbowana przez pandemię. Czas oczekiwania na towary prędko nie spadnie

Rozwiązanie ma przyznać pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy prawa do dodatkowego urlopu wypoczynkowego na zasadach podobnych do przepisów przyznających takie prawo pracownikom NIK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Piotr
3 lata temu
Dostali więcej bo i tak nic nie robią także beż różnicy czy są w domu czy pracy
Konrad
3 lata temu
Dlaczego pracownicy produkcyjni, nie dostali 12 dni dodatkowego urlopu, chyba pracują ciężej , tak jak inne grupy zawodowe na trzy zmiany, w systemie czterobrygadowym, weekendy, święta.I znowu duda napluł w twarz, uczciwym Polakom. Kiedy w Polsce, będzie normalnie i uczucie.Jedni to 40 emeryci , a drudzy pytają aż do śmierci .. Chcemy 35 godzinnego tygodnia pracy, płace na poziomie światowym.
🍬🍬🍬
3 lata temu
A dlaczego urzędnik pracujący na stanowisku obsługi interesanta nie dostał 12 dni dodatkowego urlopu. Tam się nie pije kawy tylko obsługuje masę ludzi, to taki urzędnik tym bardziej zasłużył na kilka dni odpoczynku.
EBAĆpis
3 lata temu
No pelne poparcie. Te dodatkowe dni urlopu im sie po prostu nalezaly. Take poxie kawek, ploteczki, papieroski, zalatwianie prywaty w godz pracy jest szalenie wyczerpujace. Nie to co np pielegniarki opierdzielaja sie po kilkanascie godzin dziennie w szpitalach.
xxx
3 lata temu
Za co? W mojej firmie była nie jedna kontrola, przyjeżdzają i tylko się rozglądają jak tu od szefa coś ugrać. Mają teczki osobowe i choć sprawdzają umowy o prace to nie sprawdzają czy urlopy sa wydawane lub czy został wypłacony ekwiwalent. Urzędnicy, którzy po studiach zatrudnili sie na państwowej posadzie i nie mają pojęcia jak funkcjonuje handel, budowlanka , gastronomia. Nie są zainteresowani dostosowaniem warunków pracy zgodnie z ustawą.