Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Wiceminister o mafii i nepotyzmie. Wszystko ma zmienić jedna nowelizacja

9
Podziel się:

- Jestem dumna z tego, że nowelizacja ustawy o kpa została podpisana - oznajmiła w niedzielę wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Jak podkreśliła, nowelizacja służy wielu lokatorom, zwłaszcza w Warszawie, gdzie muszą zmagać się z deweloperską mafią i nepotyzmem we władzach samorządowych.

Wiceminister o mafii i nepotyzmie. Wszystko ma zmienić jedna nowelizacja
Semeniuk: jestem dumna z tego, że nowelizacja ustawy o kpa została podpisana (PAP)
bEJIWEwR

- Ten dzień wczorajszy, w którym została podpisana nowelizacja kpa jest tak naprawdę dedykowany rodzinie śp. Jolanty Brzeskiej. I ten dzień powinniśmy zapamiętać - podkreśliła Semeniuk podczas rozmowy w TVP Info.

Stanęła przy okazji w obronie krytykowanego ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego. W jej ocenie dba on o zachowywanie budowanie trwałych relacji polsko-izraelskich.

bEJIWEwT

Na antenie telewizji publicznej ciepło o nowelizacji wypowiedział się także Marek Balt z Nowej Lewicy. - Dobrze, że procedury, które trwały już kilkadziesiąt lat zostają zakończone" - ocenił, przypominając, że kilkanaście lat temu rząd SLD próbował zakończyć ustawą "dziką prywatyzację".

Zobacz także: Bańka na rynku nieruchomości? Ekspert: Praca zdalna może sporo namieszać

W zupełnie innym tonie wypowiedział się natomiast poseł KO Jarosław Urbaniak, który skrytykował rząd za nie wytłumaczenie władzom w Izraelu, na czym polega zmiana przepisów kpa. W jego ocenie zmiany stanowią, że po 30 latach nie można podważyć decyzji administracyjnej.

bEJIWEwZ

- Praktycznym związkiem akurat z kwestią zwrotu majątku jest właśnie niemożliwość zwrócenia majątków w naturze - dodał. Jak podkreślił, nie blokuje to w żadnym wypadku, i tu jest zupełny brak zrozumienia z naszymi partnerami zagranicznymi, dochodzenia w drodze cywilnej, czyli odszkodowania w gotówce.

Przypomnijmy, że sama nowelizacja wynika z konieczności dostosowania prawa do wyroku TK sprzed sześciu lat. W maju 2015 r. Trybunał orzekł, że przepis kodeksu w obecnym brzmieniu - pozwalający orzec o nieważności decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa nawet kilkadziesiąt lat po tej decyzji - jest niekonstytucyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJIWExu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Mark
2 miesiące temu
Skoro ta Pani twierdzi że deweloperzy to mafie to czemu Państwo pobiera podatki, vat itp od nich. Jak by to były mafie to wszyscy by byli w areszcie a państwo by straciło miliardy złotych w postaci podatków z firm, ich pracowników, podwykonawców i za materialy.
pam
2 miesiące temu
Nie umiecie rozmawiać z ludźmi, ani w kraju, ani za granicą, i to nas bardzo dużo kosztuje.
Bo im się nal...
2 miesiące temu
Największymi beneficjentami dzikiej reprywatyzacji są pisowcy i ich kolesie ,potem komuniści co zresztą to samo i działacze różnych organizacji co też w większości pisowcy. I jak tu nie kraść !
bEJIWExv
suisse
2 miesiące temu
Olha Semenyuk ?
looooooool
2 miesiące temu
pis zwalcza nepotyzm, co za idiotyzm i hipokryzja