Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA nakłada sankcje za pomoc Wenezueli w handlu ropą

14
Podziel się:

Stany Zjednoczone nałożyły karę na filię rosyjskiego państwowego koncernu Rosnieft. Spółka ma pomagać w handlu ropą naftową nieuznawanemu przez społeczność międzynarodową prezydentowi Wenezueli Nicolasowi Maduro.

Zamieszki w Wenezueli. USA nakładają sankcje na firmy, które współpracują z nieuznawanym rządem.
Zamieszki w Wenezueli. USA nakładają sankcje na firmy, które współpracują z nieuznawanym rządem. (PAP, MIGUEL GUTIERREZ)
bELxqKrV

Amerykańskie ministerstwo skarbu zamroziło amerykańskie aktywa firmy oraz jej szefa Didiera Casimiro. Jak twierdzi minister Steven Mnuchin, austriacka filia Rosnieftu oraz jej szef "pośredniczyli w sprzedaży i transporcie wenezuelskiej ropy naftowej".

Jak twierdzą władze w Waszyngtonie, Rosnieft odpowiada za znaczną część eksportu wenezuelskiej ropy, a pomoc udzielana rządowi Maduro zapewnia mu kluczowe dla utrzymania władzy finanse.

USA po raz kolejny wezwały do zerwania wszelkich stosunków z rządem Nicolasa Maduro i dały innym firmom 90 dni na zerwanie kontaktów z przedsiębiorstwami z czarnej listy.

bELxqKrX
Zobacz także: Oglądaj też: Skutki rozmów amerykańsko-chińskich są widoczne i w Polsce. "Ropa jest czuła na geopolitykę"

Jak informuje agencja Reutera, zgodę na umieszczenie austriackiej filii Rosnieftu na czarnej liście wydał osobiście prezydent Donald Trump.

O sankcjach nałożonych na rosyjski koncern sekretarz stanu USA, Mike Pompeo, miał rozmawiać w sobotę z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

bELxqKsd

Nicolas Maduro rozpoczął kolejną kadencję w styczniu 2019 roku, po nieuznanych przez opozycję wyborach. W tym samym czasie prezydentem obwołał się też przywódca opozycji. Od tego momentu Wenezuela pogrążona jest w poważnym kryzysie politycznym.

Rząd Maduro popierają m.in. Rosja, Chiny, Kuba, Iran i Turcja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELxqKsy
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(14)
Normalny
2 lata temu
Cieszę się że Polska nie jest jeszcze na czarnej liście usa
hek
2 lata temu
USA nakłada sankcje a reszta świata się do tego stosuje, to nie jest demokracja tylko dyktat jednego państwa.
Nie bredzić
2 lata temu
Osmieszacie się tymi bredniami.USA sobie może wprowadzać sankcje według prawa swojego zatem wprowadza zakaz współpracy z daną firmą.Prawo USA nie jest prawem międzynarodowym jest tylko prawem mafijnym szantażujacym inne kraje by robiły to samo bo inaczej też ograniczy współpracę z krajem który będzie współpracował z daną firmą.To jest typowe zachowanie mafi.Od kiedy prawo jednego kraju jest stosowane w innym kraju.
bELxqKsz
SergeY
2 lata temu
Pierwszy raz popieram Trumpa.
demokrata
2 lata temu
największy gangster świata dyktuje warunki kto co może....