Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Wakacje.pl z nowym ubezpieczeniem. Pomogą się zabezpieczyć przed konsekwencjami zakażenia COVID-19

2
Podziel się:

Ryzyko zakażenia koronawirusem i pokrycia z własnej kieszeni kosztów leczenia sprawia, że wiele osób waha się przed podjęciem decyzji o zagranicznym wyjeździe. Wakacje.pl rozumieją te obawy, dlatego we współpracy z AXA od lipca oferują ubezpieczenie obejmujące ochronę na wypadek zachorowania na Covid-19. Dodatkowo ponad 2 tysiącom klientów, którzy zakupili polisę wcześniej, bezpłatnie rozszerzyły jej zakres.

Wakacje.pl z nowym ubezpieczeniem. Pomogą się zabezpieczyć przed konsekwencjami zakażenia COVID-19
Wakacje w Turcji (Istock)

Do tej pory większość dostępnych na rynku ubezpieczeń turystycznych wykluczała ze swojego zakresu zachorowania wynikające z pandemii i epidemii w miejscu wypoczynku. Wyjątkowa sytuacja, w której znaleźliśmy się w 2020 roku, oraz oczekiwania turystów chcących wyjechać na wymarzone wakacje wymagały jednak wypracowania nowych rozwiązań dostosowanych do obecnych realiów.

Z tego też względu Wakacje.pl – pierwszy portal turystyczny w Polsce i krajowy lider branży e-travel – wychodząc naprzeciw potrzebom podróżujących, wspólnie z AXA przygotował ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o ochronę na wypadek zachorowania na Covid-19. Obejmuje ono zarówno koszty leczenia, jak i koszty rezygnacji z imprezy turystycznej i jest dostępne w trzech wariantach: STANDARD, KOMFORT i MAX.

Co szczególnie istotne, ochrona w zakresie kosztów leczenia na wypadek zachorowania na Covid-19 nie jest objęta podlimitem – w przypadku zakażenia koronawirusem ubezpieczony jest chroniony w pełnym zakresie. Właśnie wysokie koszty leczenia (w wariancie MAX najwyższe na rynku) oraz bardzo atrakcyjne stawki w stosunku do zakresu stanowią o przewadze AXA Assistance nad innymi dostępnymi na rynku polisami turystycznymi.

Takie ubezpieczenie klienci Wakacje.pl mogą dokupić do wycieczki od 17 lipca br. Co z osobami, które nabyły polisę przed tym terminem, a wakacyjny wyjazd mają jeszcze przed sobą? Tym klientom Agent zaproponował bezpłatne rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o dodatkową ochronę na wypadek zachorowania na Covid-19.

– Wnikliwie wsłuchujemy się w głosy naszych klientów i na bieżąco staramy się wypracowywać rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Tak też było w tym przypadku. Po wprowadzeniu do sprzedaży nowego wariantu ubezpieczenia otrzymaliśmy wiele pytań na infolinii i Facebooku dotyczących wcześniej zakupionych polis i możliwości ich rozszerzenia o ochronę na wypadek zachorowania na Covid-19. Wiemy, jak istotne jest bezpieczeństwo podczas podróży, szczególnie teraz, dlatego przystąpiliśmy do rozmów z naszym partnerem ubezpieczeniowym, by wspólnie znaleźć jak najlepsze rozwiązanie tej sytuacji – mówi Dariusz Górzny, prezes zarządu Wakacje.pl.

Efektem rozmów jest aneksowanie 2 107 polis zakupionych przed 17 lipca i rozszerzenie ich o ochronę w zakresie kosztów leczenia i assistance na wypadek zachorowania na Covid-19.

– Można powiedzieć, że to rozwiązanie bez precedensu, bo porównywalne do sytuacji, w której przykładowo bank – po zwiększeniu oprocentowania lokaty bankowej – proponuje klientom, którzy wcześniej złożyli swoje pieniądze w depozyt, zmianę warunków umowy i dodatkowe pomnożenie odsetek. Wyjątkowa sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, wymaga jednak podejmowania wyjątkowych działań – dodaje Dariusz Górzny.

Polisa AXA Assistance gwarantuje turystom pokrycie kosztów hospitalizacji w przypadku zachorowania podczas wakacji na Covid-19, a także kosztów transportu medycznego, leków czy powrotu do kraju. Ubezpieczenie obejmuje również koszty rezygnacji, co oznacza, że w sytuacji nagłego zachorowania ubezpieczonego lub członka jego rodziny przed rozpoczęciem wyjazdu, podróżny ma prawo ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na poczet wycieczki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
wakacje.pl
KOMENTARZE
(2)
Hania
2 lata temu
Ja się cieszę, że w tym roku zrezygnowałam z wakacji poza granicami kraju, ale też nie ma co cudować. Byłam w Ustce w Grand Lubicz i było tak cudownie i sielsko, że chociaż trochę udało się zapomnieć o tym koronawirusie.
:))))
2 lata temu
Reasumując. Wyliczone ryzyko okazało się właściwym do uruchomienia tego ubezpieczenia.