Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.11.2020 20:56

Weto Polski do budżetu UE. MSZ liczy na porozumienie, ale stawia warunki

Liderzy wspólnoty, jak na razie, nie doszli do porozumienia ws. blokady prac nad wieloletnim budżetem i funduszem odbudowy przez Polskę i Węgry. Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ, zapewnia, że porozumienie jest możliwe. Jednak nasza delegacja "nie zgodzi się na warunki, które są dla Polski niekorzystne".

Podziel się
Dodaj komentarz
(MSZ)
Wiceminister Jabłoński podkreślił, że to unijna agencja OLAF jest od oceny wydatkowania środków z UE.

Jabłoński złożył taką deklarację podczas piątkowej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku.

- Polska razem z Węgrami zdecydowała się zablokować dalsze prace nad budżetem UE, bo jest tam pewien element, który nam się bardzo nie podoba: projekt rozporządzenia w sprawie bardzo arbitralnego wiązania funduszy europejskich z tzw. kryterium praworządności - powiedział wiceminister.

Kłamstwa o koronawirusie. Pięć najpopularniejszych teorii spiskowych

Jak dodał, nasz rząd widzi w tym mechanizmie "dość duże zagrożenie" dla funkcjonowania UE jako całości i dla Polski. - Gdyby to przeszło, możemy mieć problem z wypłatami pieniędzy europejskich - zaznaczył wiceszef MSZ.

W jego opinii, kryteria praworządności są opisane w tym dokumencie zbyt szeroko. Zatem, "jeżeli Komisji Europejska stwierdzi, że jest potencjalne ryzyko, że jest zagrożona praworządność, to może te pieniądze odbierać" - przekonywał.

Konferencja Zbigniewa Ziobry odbyła się w czwartek.
Budżet UE. Konferencja Zbigniewa Ziobry. Minister tłumaczy, dlaczego weto jest dobre

Wiceminister podkreślił, że to unijna agencja OLAF jest od oceny wydatkowania środków z UE. Tutaj, jak zauważa, Polska ma bardzo dobre wyniki i jest oceniana jako rzetelny członek UE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, budżet ue, weto
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2020

tykTo nie chodzi o wydatki tylko o praworzadnosc i nie oszukujcie Polaków a co się teraz dzieje puszczać zoomów ów pisowskich na ludzi pisowska cholota

20-11-2020

AsasDziwne że 25 krajów tego nie zauważyło tylko te co lubią łamać prawo w swoich krajach

20-11-2020

DomUnia Europejska powinna odciąć rząd PiS od wszelkich pieniędzy. Uczciwie pracujący Polacy przeżyją PiS nie. Pozdrawiam

Rozwiń komentarze (24)