Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykański rząd wynajmuje pomieszczenia w Trump Tower. Za 130 tys. dolarów miesięcznie

Rząd Stanów Zjednoczonych płaci 130 tys. dol. miesięcznie za wynajęcie pomieszczeń w Trump Tower dla biura wojskowego wspierającego Biały Dom - donosi Wall Street Journal.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)

Rząd Stanów Zjednoczonych płaci 130 tysięcy dolarów miesięcznie za wynajęcie pomieszczeń w Trump Tower dla biura wojskowego wspierającego Biały Dom - donosi Wall Street Journal.

Chodzi o budynek w Nowym Jorku, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu mieszkała rodzina prezydenta Donalda Trumpa. Zajmowali apartament na trzech ostatnich kondygnacjach wieżowca. W budynku mają swoje mieszkania także inne znane osoby, na przykład piłkarz Cristiano Ronaldo.

Zobacz też: Wszytko co chcielibyście wiedzieć o Donaldzie Trumpie, ale boicie się zapytać

Jak donosi Wall Street Journal, budynek zyskał kolejnego lokatora. Gazeta dotarła do dokumentów, zgodnie z którymi rząd zgodził się zapłacić 2,39 mln dol. za wynajem powierzchni. Umowa obowiązuje od kwietnia tego roku do września 2018 r. To oznacza, że rząd płaci 130 tys. dol. miesięcznie. Redakcja wskazuje, że to więcej niż rynkowa stawka dla luksusowych apartamentów o podobnej powierzchni i standardzie.

Pomieszczenia mają być wykorzystywane przez amerykańską armię do zapewnienia usług, które zawsze muszą być blisko prezydenta. Chodzi między innymi o możliwość szybkiej autoryzacji przez głowę państwa ataku nuklearnego.

Rzeczniczka Administracji Usług Ogólnych, czyli agencji negocjującej umowy biurowe dla rządu, zapewniła, że pomieszczenia zostały wynajęte od osoby niezwiązanej z Trump Organization. Taka odpowiedź sugeruje, że pieniądze nie trafią do prezydenta.

Warto przy tym pamiętać, że prezydent Donald Trump nie mieszka w wieżowcu od czasu objęcia urzędu. W lutym władze Nowego Jorku poinformowały, że wydały 24 mln dolarów na ochronę Trump Tower między elekcją a zaprzysiężeniem Donalda Trumpa. Daje to302 tys. dol. dziennie.

Tagi: Donald Trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2017

niezależnaI tak się robi po amerykańsku interesy!!!

19-07-2017

Feliks D.Wot nieszczastie u nas w gułagach niet ochrony.

20-07-2017

nbca co was to obchodzi golasy?? Ameryka ma pieniadze i jest wolnym krajem a pisarczyk nie wie o czym mowi

Rozwiń komentarze (4)