Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aneksja Krymu. Blisko 40 proc. Niemców popiera działania Kremla

0
Podziel się:

Dyskusję o międzynarodowym uznaniu aneksji Krymu sprowokował były przewodniczący SPD Matthias Platzeck.

bEUDkccB

Jednak 48 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu, którego rezultaty opublikowała telewizja publiczna ARD. Niemcy są bardzo podzieleni w ocenie polityki prezydenta Rosji Władimira Putina

54 proc. uczestników ankiety uważa, że polityka Kremla stanowi zagrożenie dla Niemiec; 43 proc. jest zdania, że nie ma takiego zagrożenia.

Sondaż, w którym uczestniczyło 1000 osób w wieku powyżej 14 lat przeprowadził instytut badania opinii publicznej Infratest dimap. Wyniki ankiety zostały opublikowane podczas poświęconej sytuacji na Ukrainie audycji ARD prowadzonej przez Guenthera Jaucha.

bEUDkccD

Dyskusję o międzynarodowym uznaniu aneksji Krymu sprowokował były przewodniczący SPD Matthias Platzeck. Niemiecki socjaldemokrata - obecnie przewodniczący Forum Niemiecko-Rosyjskiego opowiedział się w zeszłym tygodniu za legalizacją włączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej. _ Mądrzejszy powinien ustąpić _ - powiedział wówczas Platzeck.

Platzeck, uczestnicząc w niedzielę w programie Jaucha, tłumaczył, że użył _ skrótu myślowego _, który wypaczył jego intencje. Jak wyjaśnił, chciał zachęcić Moskwę i Kijów do poszukiwania _ prawnego rozwiązania kwestii Krymu _, które byłoby do zaakceptowania dla obu stron.

Polityk SPD ostrzegał przed _ demonizowaniem _ Putina i wzywał do _ wyjścia mu naprzeciw _. _ Putin jest prezydentem Rosji i będzie nim jeszcze przez jakiś czas _ - zaznaczył Platzek. Jego zdaniem bez udziału Rosji niemożliwe jest bezpieczeństwo Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Były kanclerz Niemiec broni polityki Putina Polityk SPD skrytykował równocześnie politykę Zachodu wobec Rosji, a sankcje nazwał głupotą.
Gospodarka Rosji bliższa kryzysu? Opinia Rosja jako eksporter ropy cierpi z powodu spadku cen tego surowca.
Schetyna: Sankcje wobec Rosji skuteczne Rosja otwiera się na rozmowy - wyjaśnił minister.
bEUDkcde
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)