Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hakerzy zaatakowali. Ofiarami Maersk i port w Rotterdamie

6
Podziel się:

Duński koncern A.P. Moeller-Maersk działający głównie w branży transportu morskiego i energii, brytyjska firma WPP - gigant z branży reklamy i public-relations, oraz terminale w największym w Europie porcie w Rotterdamie padły we wtorek ofiarą ataków hakerskich.

Hakerzy zaatakowali. Ofiarami Maersk i port w Rotterdamie
(Konrad Żelazowski/WP)
bECBRPat

O awarii systemów komputerowych firma A.P. Moeller-Maersk, która zatrudnia 120 tys. pracowników w 135 krajach, poinformowała rzeczniczka koncernu, potwierdzając, że powodem jest cyberatak na liczne należące do koncernu firmy i strony internetowe.

"Możemy potwierdzić, że systemy teleinformatyczne Maersk nie działają (...) na skutek cyberataku. W dalszym ciągu oceniamy sytuację. Bezpieczeństwo naszych pracowników, naszych operacji i interesy naszych klinetów jest naszym najwyższym priorytetem" - głosi informacja na stronie koncernu.

Zobacz także: Zobacz: Najgroźniejsze cyberataki na świecie
bECBRPav

Do A.P. Moeller-Maersk należy m.in. firma APM Terminals, która potwierdziła, że również padła ofiarą cyberataku, który zakłócił pracę 17 należących do niej terminali konternerowych, w tym dwa w porcie w Rotterdamie - podała holenderska telewizja RTV.

Agencja WPP poinformowała w komunikacie, że wiele należących do niej firm padło ofiarą ataku hakerskiego, nie podając dalszych szczegółów. Jej strona internetowa nie działa. Zaznaczono, że trwa ocena sytuacji i podejmowane są odpowiednie kroki.

We wtorekkilkadziesiąt firm w Rosji i na Ukrainie zostało zaatakowanych za pomocą wirusa Petya, który blokuje komputery aż do przekazania pod wskazany adres równowartości 300 dolarów w bitcoinach.

bECBRPaW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
ja
4 lata temu
dlaczego nie podaje sie z jakiego miejsca dokonano ataku..niech swiat ludzi pozna ,,kto ma zle intencje
B vel TW Bole...
4 lata temu
Płacą grosze ludziom to mają
Łzy Gagarina
4 lata temu
Mysle że Putin nakazał to za kolejny rok embarga ale czy unia nie może powołac grupy do zadan soecjanych cyber grupy i umilic życie Putinowi
bECBRPaX
pigwa
4 lata temu
"Duński koncern A.P. Moeller-Maersk działający głównie w branży transportu morskiego i energii" jaki on duński skoro sami hindusi tam pracują??? ale coś ta praca kiepsko wygląda skoro można ich uziemić byle atakiem i to w całości. być może by ło to wyprowadzenie kasy na hinduskie konta...
Yo
4 lata temu
Całą rzeczywistość przeróbcie na zera i jedynki, a pewnego dnia zostanie tylko wielka czarna dziura o kształcie zera...!