Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awantura w Sejmie. Posłanka Krystyna Pawłowicz jadła podczas głosowań

0
Podziel się:

W trakcie głosowań posłowie zwracali uwagę, że posłanka Pawłowicz je na sali posiedzeń.

Awantura w Sejmie. Posłanka Krystyna Pawłowicz jadła podczas głosowań
(PAP/Leszek Szymański)

Zachowanie Krystyny Pawłowicz (PiS), która podczas wczorajszych głosowań jadła na sali obrad Sejmu wywołało uwagi niektórych posłów. Andrzej Rozenek (TR) prosił, by posłanka wyniosła brudne naczynia; Jarosław Kaczyński (PiS) apelował do marszałka, aby przywołał do porządku grubiańską część sali .

W trakcie środowych głosowań posłowie zwracali uwagę, że posłanka Pawłowicz je na sali posiedzeń. Przed głosowaniem nad projektem noweli konstytucji poseł Twojego Ruchu Andrzej Rozenek podkreślił, że z trudem godzi się na zamianę Wysokiej Izby na bar mleczny. Poprosił o 5 minut przerwy i zaapelował, by posłanka wyniosła z sali posiedzeń brudne naczynia i sztućce. _ Abyśmy nie musieli w takich okolicznościach głosować _ - dodał.

Pawłowicz zaapelowała z kolei do marszałka Radosława Sikorskiego o zwrócenie uwagi _ lewej stronie _ i pouczenie. _ Takie prześladowanie, odzywki i tego typu zaczepiania nie powinny mieć miejsca. Pan powinien zwrócić uwagę _ - podkreśliła.

Sikorski zapytał, czy Pawłowicz _ zaprzecza jakoby konsumowała na sali _.

Po Pawłowicz na mównicę wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Sikorski pytał go, w jakim w trybie występuje. _ Panie pośle proszę do mnie. Proszę o zgłoszenie wniosku formalnego _ - apelował do Kaczyńskiego.

_ Panie marszałku, to jest właśnie to, co na tej sali się dzieje to: "siadaj kurduplu", tak rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są tu niźsi _ - komentował lider PiS głosy z sali. _ Składam wniosek formalny o zarządzenie przerwy i zwołanie Konwentu Seniorów w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku, aby tę grubiańską część sali też przywoływał do porządku _ - mówił Kaczyński.

Po Kaczyńskim głos zabrał szef twojego Ruchu Janusz Palikot, który złożył wniosek o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, _ aby wykluczyć posłanke Pawłowicz z obrad Sejmu _.

Wnioski o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów zostały odrzucone.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)