Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce spada. Beata Szydło chwali się wynikami

37
Podziel się:

Program gospodarczy PiS przynosi oczekiwane efekty - chwaliła się Beata Szydło na wtorkowej konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów. We wtorek rząd przyjął projekty ustaw, które będą podstawą wprowadzenia programu "Mieszkanie plus".

Bezrobocie w Polsce spada. Beata Szydło chwali się wynikami
(PAP/Radek Pietruszka)
bESihYXp

Program gospodarczy PiS przynosi oczekiwane efekty. Polacy się bogacą, firmy się rozwijają i na tym polega wolność - chwaliła się Beata Szydło na wtorkowej konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów. We wtorek rząd przyjął projekty ustaw, które będą podstawą wprowadzenia programu "Mieszkanie plus".

Szydło odniosła się do rekordowo niskiej stopy bezrobocia, podanej we wtorek przez resort pracy - 7,7 proc. na koniec kwietnia, najniższej od 26 lat. To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,7 proc. mniej niż rok temu.

- Bezrobocie spada, ludzie mają wyższe zarobki, rodziny mają wsparcie finansowe "rodzina 500 plus". To pokazuje, że program, który konsekwentnie realizujemy, przynosi efekty. To są dobre informacje również dla przedsiębiorców, pracodawców, dla rynku pracy - oceniła premier. Zapowiedziała konsekwentne wprowadzanie kolejnych zmian.

bESihYXr

Dodała, że to "powinna to być dobra wiadomość również dla malkontentów". - Finanse publiczne mają się świetnie, mamy jedne z najlepszych wskaźników - powiedziała szefowa rządu.

Pełne żołądki synonimem wolności?

- Na tym polega wolność - że ludzie maja pracę, mają dobre, godne wynagrodzenia, mogą decydować o swojej przyszłości, przyszłości swoich rodzin - to jest właśnie prawdziwa wolność, którą powinniśmy się wszyscy cieszyć - powiedziała. - Polska jest bezpiecznym państwem, w którym rodziny mają wsparcie, przedsiębiorcy mają wsparcie, a efekty gospodarcze są imponujące - dodała.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że bardzo dobra sytuacja na rynku pracy, rosnące wynagrodzenia i wzrost gospodarczy bardzo dobrze wpływają na fundusze ubezpieczeń społecznych, gwarantowanych świadczeń pracowniczych i pracy.

bESihYXx

Na świadczenia na razie pieniądze są

Zauważyła, że spadek bezrobocia jest ważny dla podległych MRPiPS funduszy - ubezpieczeń społecznych, gwarantowanych świadczeń pracowniczych i pracy. - Dobra sytuacja na rynku pracy, duża liczba pracujących osób, rosnące wynagrodzenia to dobra sytuacja dla Funduszu Pracy, to dobra sytuacja dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - powiedziała Rafalska.

Przypomniała, że 2016 r. był najlepszy finansowo dla FUS. Również bardzo dobra jest sytuacja Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, z którego wypłacane są np. wynagrodzenia dla pracowników upadających zakładów.

- Te fundusze w tej sytuacji na rynku pracy, rosnących wynagrodzeń, wzrostu gospodarczego - ich sytuacja finansowa jest bardzo dobra - powiedziała Rafalska.

bESihYXy

Rafalska powiedziała, że kolejne spadki bezrobocia potwierdzają znakomitą sytuację na rynku pracy. - Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy spadła poniżej 1,3 mln osób. Gdy rząd obejmowała premier Beata Szydło, bezrobotnych było ponad 1,5 mln - wskazała.

Podkreśliła, że bezrobocie spada we wszystkich regionach, a szczególnie w tych województwach, gdzie ten wskaźnik był wysoki. Wskazała, że rozpoczęły się prace sezonowe m.in. w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie. - Myślę, że prognozy na kolejne miesiące rzeczywiście pozwolą osiągnąć efekt bezrobocia na poziomie 7 proc., a być może nawet mniej - powiedziała minister.

bESihYXS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(37)
to ja wołam c...
4 lata temu
[QUOTE] bezrobocie w polsce [/QUOTE] Tylko głupcy uwierzą że to zasługa PISu. Po prostu trafili na hossę spowodowaną zakończeniem regresu gospodarczego trwajacego od wielu lat. A czy Szydłowa wie już kto zaatakował ludzi na POLACH ELIZEJSKICH, dla ułatwienia dodam ze to syn uchodźczyni z Polski. Taki Polski ARAB
Grzegorz
5 lata temu
Jak wyjedzie jeszcze z 500000 ludzi do pracy na zachodzie to Pani Beata bedzie miala wyniki jakich nikt nawet nie wysnil
Grzegorz
5 lata temu
Jak wyjedzie jeszcze z 500000 ludzi do pracy na zachodzie to Pani Beata bedzie miala wyniki jakich nikt nawet nie wysnil
bESihYXT
Grzegorz
5 lata temu
Jak wyjedzie jeszcze z 500000 ludzi do pracy na zachodzie to Pani Beata bedzie miala wyniki jakich nikt nawet nie wysnil
Antyidiota
5 lata temu
Program gospodarczy PIS: zadluzyc Polakow na 400 miliardow zl w 4 lata, doprowadzic Polske do ruiny i bankructwa, ukrasc pieniadze ciezko pracujacym i placacym podatki Polakom i rozdac je patologi, nierobom i dziecirobom, we wsxystkich mozliwych instytucjach pozwalniac ludzi wyksztalconych i kompetentnych i zatrudnic misiewiczow, zrobic czystki gdzie sie da czyli wojsko, policja, skarbowka, ministerstwa, spolki skarbu panstwa itd, wspierac finansowo fundacje rydxyka i caly KK, i wmawiac ludxiom ze to dla ich dobra. Oczywiscie dobra zmiana
...
Następna strona