Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie wśród młodzieży. Bez pracy jest ponad 40 proc. młodych Włochów

0
Podziel się:

Włoscy księża będą przeznaczać część swych pensji na fundusz wspierający projekty w ramach walki z bezrobociem wśród młodzieży.

Bezrobocie wśród młodzieży. Bez pracy jest ponad 40 proc. młodych Włochów
(Monika Wisniewska - Fotolia.com)
bEUNCWBN

Z inicjatywą tą Episkopat Włoch wystąpił w związku z Rokiem Świętym Miłosierdzia, zapowiedzianym przez papieża Franciszka.

O inicjatywie poinformował arcybiskup Campobasso Giancarlo Bregantini, który w Episkopacie pełni funkcję przewodniczącego komisji ds. problemów społecznych i pracy.

Wyjaśnił, że jednym z tematów obrad rady stałej Konferencji Episkopatu była inicjatywa, która ma wesprzeć wysiłki na rzecz rozwiązania dotkliwego i coraz poważniejszego problemu bezrobocia wśród włoskiej młodzieży. Bez pracy jest ponad 40 procent młodych ludzi.

bEUNCWBP

Postanowiono, jak wyjaśnił abp Bregantini, że księża będą oddawać niewielką część swych miesięcznych pensji na specjalny fundusz kościelny, finansujący inicjatywy na rzecz zatrudnienia młodzieży.

- To może być znak Roku Świętego; od inicjatywy teologicznej przeszliśmy do konkretnego finansowego projektu, mającego cel społeczny - oświadczył abp Bregantini w rozmowie z agencją Ansa. Podkreślił, że to, co wydaje się mieć ściśle liturgiczny charakter, można zamienić w konkretne działania. - A o to prosi papież - zauważył włoski dostojnik.

Rok Święty dedykowany miłosierdziu rozpocznie się 8 grudnia tego roku i potrwa do 20 listopada 2016 r.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUNCWBV
bEUNCWCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)