Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biały konwój znowu pojedzie do Donbasu

0
Podziel się:

Będzie to jedenasty wyjazd ciężarówek, krytykowany przez władze w Kijowie.

Biały konwój znowu pojedzie do Donbasu
(AP/EAST NEWS)
bEJuNZjF

Będzie to jedenasty wyjazd białych ciężarówek, krytykowany przez władze w Kijowie. Tym razem do obwodów donieckiego i ługańskiego Ukrainy ma pojechać 120 samochodów. Rosjanie deklarują, że zawiozą one 1.400 ton żywności i odżywek dla dzieci.

Według rosyjskiego Ministerstwa do spraw Nadzwyczajnych dotychczas na tereny kontrolowane przez separatystów konwoje zawiozły 13 tysięcy ton pomocy. Szef tego resortu Władimir Puczkow oświadczył, że Rosja będzie pomagać _ tyle, ile to będzie konieczne _ .

Tymczasem ukraińskie władze i media krytykują rosyjska pomoc. Zwracają uwagę, że ciężarówki przejeżdżają przez granicę na przejściach, które nie są kontrolowane przez ukraińskie służby graniczne.

bEJuNZjH

Nie wiadomo więc, co dokładnie przewożą TIR-y. Pojawiają się zarzuty, że mogą transportować do Donbasu broń, a z powrotem zabierać na przykład urządzenia z miejscowych fabryk. Rosja odrzuca te oskarżenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Manifestanci na Węgrzech nie chcą Orbana Demonstranci, którzy zebrali się w centrum stolicy, wołali: Więcej demokracji i Precz z Orbanem!
Rosjanie z Ukraińcami wracają do rozmów W ubiegłym tygodniu władze ukraińskie i separatyści dokonali wymiany wielu jeńców, co zostało uznane za krok w kierunku deeskalacji konfliktu.
Mimo krytyki czeski prezydent leci do Moskwy Milosz Zeman od dłuższego czasu atakowany jest przez czeską prawicę za postawę wobec konfliktu ukraińskiego.
bEJuNZki
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)