Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie masz dzieci? Płać podatek. W Rosji tak chcą poprawić demografię

Rosja zamierza ratować demografię i wraca do starego pomysłu - płacenia bykowego, czyli podatku za to, że małżeństwa nie posiadają dzieci. Bezdzietne małżeństwa miałby płacić pół procent dochodu. Rządowy Instytut Demografii, Migracji i Rozwoju Regionalnego przedstawił prezydentowi Putinowi projekt ustawy, która przewiduje taki podatek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rawpixel.com)

Rosja wraca do starego pomysłu - płacenia podatku zwanego bykowym. Bezdzietne małżeństwa miałby płacić pół procenta dochodu. Rządowy Instytut Demografii, Migracji i Rozwoju Regionalnego przedstawił prezydentowi Putinowi projekt ustawy, która przewiduje taki podatek.

Zwolnione mają być osoby nie mogące mieć dzieci na przykład wskutek przeciwwskazań medycznych -podaje portal tvn24.pl. Zyskać mają na tym rodziny wielodzietne, którym zaproponowane ma być wsparcie. Według pomysłodawców - ustawa pomoże zażegnać kryzys demograficzny w Rosji, bo to powinno skłonić pary do posiadania dzieci. A problem jest i to spory. Jak wynika z prognoz, do 2050 roku liczba mieszkańców Rosji zmaleje o ponad 20 milionów. Jednak pomysł, by w ten sposób poprawiać dzietność u Rosjan jest bardzo kontrowersyjny i oceniany jako mało skuteczny - podaje portal.

W Polsce także pojawiały się pomysły na wprowadzenie bykowego. Na przykład do lat 70. płacili go kawalerowie mający powyżej 30 lat. Potem politycy różnych opcji zastanawiali się nad wprowadzeniem zapomnianej daniny.Miał on dotyczyć albo tylko mężczyzn, którzy migają się od zakładania rodzin, albo wszystkich bezdzietnych.

Tagi: bykowe, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-05-2017

onaChory pomysł! Posiadanie dzieci to prywatna sprawa, a nie państwowa! Pewnie, naróbcie niechcianych dzieci, tylko dla kasy, a potem oddajcie je ulicy … Czytaj całość

13-05-2017

MarcinBrawo.Bykowe powinno być wprowadzone.Jeżeli robisz karierę 50% zarobków na rzecz tych którzy mają dzieci.

12-05-2017

RozwazniakI prawidlowo!A na starisc to kto bedzie robil na emeryturke samotnego.oczywiscie cudze dziecko.

Rozwiń komentarze (19)