Notowania

Dwóch biznesmenów aresztowanych ws. afery GetBack

Sąd aresztował na trzy miesiące dwóch biznesmenów, byłego prezesa i wiceprezesa firmy Altus TFI, zatrzymanych w piątek przez CBA. Usłyszeli oni zarzuty wyrządzenia szkody w GetBack w wysokości co najmniej 160 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Areszt dla dwóch biznesmenów. Prokuratura bała się, że mogą się ukryć lub utrudniać śledztwo

Jak informuje portal RMF24.pl, aresztowani mieli wielokrotnie zawyżyć wartość akcji firmy windykacyjnej sprzedanej tej spółce. Grozi im do 10 lat więzienia.

W piątek agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby, które sprzedały akcje jednej ze spółek giełdowych firmie GetBack. Jak podaje RMF.FM, według śledczych zatrzymani biznesmeni, były prezes i były wiceprezes firmy Altus TFI, za 207 mln zł sprzedali GetBackowi akcje spółki windykacyjnej EGB. Po sprzedaży sporządzono wycenę i okazało się, że akcje warte są 47 mln zł.

Zobacz także: Klienci GetBack mogą zgłaszać się do Rzecznika Finansowego

Śledczy traktują jako stratę spółki również to, że GetBack miał spłacić zobowiązania finansowe EGB warte 80 mln zł.

Dziennikarz RMF FM dowiedział się też, że w związku z transakcją śledczy postanowili o rozszerzeniu zarzutów byłemu prezesowi GetBack oraz byłemu członkowi zarządu. Oni kupili akcje - w ich przypadku również chodzi o działanie na szkodę spółki.

W śledztwie w sprawie GetBack przesłuchano łącznie ponad 70 osób - w tym urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i spółki GetBack. CBA zabezpieczyło tomy dokumentacji oraz dane elektroniczne. 16 czerwca został zatrzymany Konrad K. – były prezes zarządu GetBack.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2018

real-lifeNa handlu długami i "zabezpieczonymi" nimi obligami popłynął cały świat 11 lat temu, że tak cicho i nieśmiało przypomnę...

01-09-2018

WYROCZNIAHANDEL DLUGAMI POWINIEN BYC ZAKAZANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JEST JAK HANDEL LUDZMI !!!!!!!!!!!! DLUG POWINIEN BYC ODDANY TYLKO OD TEJ OSOBY LUB … Czytaj całość

02-09-2018

lBolekCelm biznesu jest kupić tanio sprzedać drogo. Co to za przestępstwo? Ci co kupili za drogo zmarnowali pieniądze obligatariuszy, bo nie sprawdzili co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)