Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytura bez podatku. PiS nie odrzucił obywatelskiego projektu ustawy

553
Podziel się

Wyższa o nawet kilkaset złotych emerytura. Wszystko za sprawą zwolnienia od obciążeń podatkowych emerytów. Tego chce PSL. Projekt został skierowany do prac w komisji.

Gdyby zdjąć z emerytur podatki, to wzrost świadczeń byłby z pewnością odczuwalny
Gdyby zdjąć z emerytur podatki, to wzrost świadczeń byłby z pewnością odczuwalny (ARKADIUSZ ZIOLEK)
bDSiLqKZ

Zgłoszony przez PSL projekt przeszedł etap pierwszego czytania w Sejmie. PiS nie odrzucił obywatelskiego projektu ustawy "Emerytura bez podatku", pod którym podpisało się 140 tys. osób.

Choć jak pisaliśmy w money.pl debata nad zwolnieniem emerytur od podatku odbywała się praktycznie przy pustych ławach sejmowych (ZOBACZ TUTAJ)
, przewodniczącyPSL grzmi, że nie spocznie. "Ten projekt będzie wprowadzony, albo w tej, albo w następnej kadencji" - mówił.

bDSiLqLb

Projekt został skierowany do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. To na razie mały sukces, bo wciąż jest "w grze". Tyle że już raz taki pomysł przepadł.

Zobacz także: Zobacz także: Najwyższe emerytury w Polsce

Czy tym razem będzie inaczej? Przypomnijmy, że jak było z projektem antyszczepionkowców. Też nie został odrzucony od razu. PiS tłumaczył wówczas, że wszystkie obywatelskie projekty będą kierowane do prac w komisach. Później będzie głosował nad nimi Sejm. Podobnie będzie z projektem PSL.

bDSiLqLh

- Seniorzy zapłacili już swoje podatki, pracując ciężko przez czterdzieści, pięćdziesiąt lat w różnego rodzaju systemach. To wszystko nie zostało w żaden sposób wyrównane. Zwolnijmy seniorów z płacenia podatków - apelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Projekt PSL może się rozbić o koszty -pisaliśmy o tym w money.pl. Ludowcy szacują, że będzie to kilkadziesiąt miliardów złotych. Na samym podatku dochodowym budżet straci 15 mld zł. Kolejne 13 mld zł straci z tytułu składki na ubezpieczenie społeczne. To sprawia, że program kosztowałby łącznie 28 mld zł, czyli więcej niż rok programu Rodzina "500+".

bDSiLqLi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSiLqLC
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(553)
emeryt
2 lata temu
My emeryci bedziemy długo pamietać co z tym zrobi PIS ,a przy wyborach sie odwdzieczymy ,jest nas niemało.....
dług obs
2 lata temu
jak podatek od opodatkowanych można brać --
Zmęczona zyci...
2 lata temu
Ja mam 1500 emerytury.Jest bida z nedzo jak się choruje.Pobieram swoją .Mąż zmarł gdy miał 63 lata nie był jeszcze emerytem.Gdzie są jego składki.Powini takim jak ją oddać podatek.Samotnej osobie strasznie ale to strasznie jest ciężko.Dbaja tylko o nierobów.
bDSiLqLD
vvvvvvvvvvvvv...
2 lata temu
Ciekawe ile lat komisja będzie pracowała nad tym projektem ,ilu z nas się tego nie doczeka.
anna
2 lata temu
widziałam tą pustą salę sejmową i zastanawiałam się gdzie te nieroby się podziały.Zwracam się teraz do emerytów.Jeżeli sejm zagłosuje za odrzuceniem emerytury bez podatku to trzeba się skrzyknąć na fb ,popatrzeć kto był za odzrzuceniem i podziękować przy następnych wyborach.
...
Następna strona