Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury
08.12.2018 10:31

Emerytura bez podatku. PiS nie odrzucił obywatelskiego projektu ustawy

Wyższa o nawet kilkaset złotych emerytura. Wszystko za sprawą zwolnienia od obciążeń podatkowych emerytów. Tego chce PSL. Projekt został skierowany do prac w komisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKADIUSZ ZIOLEK)
Gdyby zdjąć z emerytur podatki, to wzrost świadczeń byłby z pewnością odczuwalny

Zgłoszony przez PSL projekt przeszedł etap pierwszego czytania w Sejmie. PiS nie odrzucił obywatelskiego projektu ustawy "Emerytura bez podatku", pod którym podpisało się 140 tys. osób.

Choć jak pisaliśmy w money.pl debata nad zwolnieniem emerytur od podatku odbywała się praktycznie przy pustych ławach sejmowych (ZOBACZ TUTAJ), przewodniczącyPSL grzmi, że nie spocznie. "Ten projekt będzie wprowadzony, albo w tej, albo w następnej kadencji" - mówił.

Projekt został skierowany do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. To na razie mały sukces, bo wciąż jest "w grze". Tyle że już raz taki pomysł przepadł.

Zobacz także: Najwyższe emerytury w Polsce

Czy tym razem będzie inaczej? Przypomnijmy, że jak było z projektem antyszczepionkowców. Też nie został odrzucony od razu. PiS tłumaczył wówczas, że wszystkie obywatelskie projekty będą kierowane do prac w komisach. Później będzie głosował nad nimi Sejm. Podobnie będzie z projektem PSL.

- Seniorzy zapłacili już swoje podatki, pracując ciężko przez czterdzieści, pięćdziesiąt lat w różnego rodzaju systemach. To wszystko nie zostało w żaden sposób wyrównane. Zwolnijmy seniorów z płacenia podatków - apelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Projekt PSL może się rozbić o koszty -pisaliśmy o tym w money.pl. Ludowcy szacują, że będzie to kilkadziesiąt miliardów złotych. Na samym podatku dochodowym budżet straci 15 mld zł. Kolejne 13 mld zł straci z tytułu składki na ubezpieczenie społeczne. To sprawia, że program kosztowałby łącznie 28 mld zł, czyli więcej niż rok programu Rodzina "500+".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, podatki, emerytura, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-12-2018

emerytMy emeryci bedziemy długo pamietać co z tym zrobi PIS ,a przy wyborach sie odwdzieczymy ,jest nas niemało.....

08-12-2018

weraA czego te pajace z PESELU nie wprowadziły zwolnienia od podatku, gdy były u władzy od lat 90 ?! Żenada.

08-12-2018

dług obsjak podatek od opodatkowanych można brać --

Rozwiń komentarze (551)